Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Mensa IQ-tesztjének hibátlan...

A Mensa IQ-tesztjének hibátlan megoldása nagyjából mekkora IQ-nak feleltethető meg?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam megírni a tesztet, és szerintem sikerült minden feladatot megoldani, de ha jól tudom, nem fogják ráírni, hogy mennyi az IQ, csak azt, hogy 130 feletti. Viszont én nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mennyi lehet.

2015. szept. 12. 14:09
1 2
 11/11 BringaManó ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy másfajta értékelést alkalmaztak, pl. a Magyarországon használt Mensa-tesztet is 24-es szórással számolták régen, így akkor még 148 fölöttinek felelt meg az emberiség 2%-át jelentő Mensa-szint (és 155 fölötti volt az 1%), ma viszont már 15-ös szórással számolnak – ez az elterjedtebb a IQ-tesztek világában –, és így ugyanaz a határ 130 (és 135) ponthoz esik.

Szóval önmagában az IQ-érték még nem igazán értelmezhető... (Könnyen lehet, hogy pl. egy híresség "160-as IQ"-ja egy másik számítással "csak" 138 lenne.)

2015. nov. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!