Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Mensa IQ-tesztjének hibátlan...

A Mensa IQ-tesztjének hibátlan megoldása nagyjából mekkora IQ-nak feleltethető meg?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam megírni a tesztet, és szerintem sikerült minden feladatot megoldani, de ha jól tudom, nem fogják ráírni, hogy mennyi az IQ, csak azt, hogy 130 feletti. Viszont én nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mennyi lehet.

2015. szept. 12. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig ennyiből ezt nem fogjuk tudni megmondani neked. A tesztbe valószínűleg olyan kérdéseket válogattak, amelyeknek a megválaszolása nem okoz különösebb gondot sem egy 130, sem egy 170 IQ ponttal rendelkező egyednek. Bocs, töki.:D
2015. szept. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bakker :D
2015. szept. 12. 15:07
 3/11 BringaManó ***** válasza:
100%

Igen, nyilván nem azért írnak annyit, mert nincs kedvük pontosabban közölni, hanem mert nem lehet.

(Egyébként a 130 felettiek a két százalékban vannak benne, de ha jól sejtem, akkor még feltüntetnek egy százalékot is, amelynek a 135 fölötti érték felel meg. Ennél részletesebb értékelés nincs, ennek a tesztnek ennyi a "felbontása".)


Különböző tesztek vannak, amit te írtál, az a "felső" tartományban mér jól – de csak ennyire pontos.

A Mensa ugyebár a "felső" 2%-ot gyűjti, de vannak olyan társaságok, akik kisebb hányadot. Lásd pl.:

[link]


Az többi társaság tesztje nyilván még "magasabb" régióban mér, elvileg tehát még pontosabb – bár minél "magasabbra" megyünk, annál nehezebb pontosan mérni, mert annál nagyobb fáradságot (/időt/pénzt) igényel a sztenderdizálás... Úgyhogy az ilyen 0,1%-os és még szűkebb társaságok felvételi tesztjét egyes szakemberek gyanúsnak találják... :-)


Azért valamelyik 0,1%-os bandát kipróbálhatod – de szerintem először várd meg, hogy a Mensa-tesztednek mi az eredménye, ne szaladjunk annyira elébe a medve bőrének... :-)

2015. szept. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Na mennyi lett?
2015. okt. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A Mensa teszt lófütyi.
2015. okt. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bejutottam :D

Végül is csak annyit írtak rá, hogy 135 feletti, azért kíváncsi lettem volna a teszt eredményére is, hogy mit nem találtam el, és azt miért nem

2015. okt. 9. 21:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi Mensa szabályzata szerint, ha írásban kéred, akkor közlik konkrétan a sávot is (-tól, -ig).

Alapból azért nem közlik, mert a Mensan belül mindenki egyforma (legalább is ezt a terv).

2015. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 BringaManó ***** válasza:
100%

szerintem közlik azt külön kérés nélkül is...

gondolom, hogy a "135 feletti", az a "legfelső" ("nyitott") sáv.


(százalékot nem írtak rá?)

2015. okt. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Ha voltál Mensa teszten, akkor ott elvileg elhangzott, hogy 130-135-ig lehet pontosan mérni. Az ilyen extrém magas 150-170-es IQ-k hallatán fogjon mindenki gyanút, mert azok több mint valószínű, hogy hülyeségek. Egyszerűen nem lehet az ilyen nagyon magas hányados mérésére is alkalmas tesztet készíteni. Illetve lehetne, de ezek az értékekkel 100K-1M emberből csak egy rendelkezik, így a tesztet több millió emberen kellene sztenderdizálni, ami hatalmas összegbe, és nem kevés munkába kerülne. Szóval ne várd, hogy pontosan megmondják, hogy neked akkor mennyi is valójában.
2015. okt. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
pedig valahol léteznie kell egy olyan tesztnek is ami a legmagassabb (135<) kategóriában mér, pl több helyen is hallottam/olvastam hogy Stephen Hawkingnak 160, meg sok ilyen adatot találni hogy kik a legintelligensebbek 170-180 körül, akkor azokat hogy márták meg?
2015. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!