Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik vallás használja a...

Melyik vallás használja a Halleluja szót? Mert én református vagyok, nálunk nincs.

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 19:41
 1/7 anonim válasza:
Én sem tudom pontosan. De arra emlékszem, hogy azokban az amerikai néger templomokban ahol énekelnek ott sokat mondják.
2015. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En ugy tudom minden vallasban jelen van. Max a gyulekezet nem hasznalja
2015. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A római katolikusok biztos, hogy használják, én is az vagyok. De mi "Alleluja!" alakban. A Hallelujah alak nem tudom, Magyarországon is használatos-e, de egyes országokban inkább azt használják. A szó jelentése: "Dicsérjétek az Urat!"

Lehet, hogy más felekezetek is használják, nem tudom...

2015. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Én is katolikusra tippeltem.
2015. szept. 20. 01:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Utána néztem, az ortodox is használja. (Azt nem tudom, hogy milyen gyakran, ennyire részletesen nem néztem utána. Lehet, hogy csak kereszteléskor, lehet, hogy minden misén.)

Más felekezetekről nem tudom, használják-e, de lehet, hogy igen.

2015. szept. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem,mert kórházban egy hölgy többször mondta.Viszont most nem is tudom,azt mondta-e Alleluja,vagy Halleluja?
2015. szept. 21. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Van, aki a vallás miatt használja, például a misén (katolikus: az evangélium előtt éneklik) vagy egy keresztény dalban (pl. ebben: https://www.youtube.com/watch?v=yAQjVELRJps )

De van, amikor valaki csak szófordulatként mondja, például ha valami jó történik, akkor nem azt mondja, hogy "Ezaz!", hanem, hogy "Halleluja!"

2015. szept. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!