Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok vele? Hisztek...

Ti hogy vagytok vele? Hisztek a tulvilagi eletbe?

Figyelt kérdés
En hiszek benne csak nem hinnem hogy pokol lenne meg mennyirszag mer ez tulsagosan olyan mintha az ember talalta volna ki. Vannak emberek akik azt allitjak h ameg komaban voltak ott jartak de lehet csak azer mer meg mukodott az agyuk?? Ti mit gondoltok van pokol vagy mennyorszag van olyan ismerosotok aki elt at ilyesmi helyzeteket?

2015. szept. 20. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Emlékszel, mi történt a születésed előtt? Na, szerintem pontosan olyan lesz a halál után is.
2015. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, de ha mégis van, én meg fogom tudni.

Aki hisz benne, de nincs, soha nem fogja megtudni!

.

A kómában lévő nem halott, tehát megtapasztalni sem tudja, mi van a halál után.

Aki viszont meghalt, nem mesél élményeiről.

2015. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugyertem umugymond akik visszetertek az eletbe azoknak a torteneteit mondom. Meg olvastam egy olyat is h egy 23 eves srac ketszer "meghalt" csak visszatudtak hozni o viszint arrol szamolt be h nincs semmi mintha lekapcsoltak vna a villanyt:(:(
2015. szept. 20. 22:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Csakbazt nem ertem hogy kulon kulon szemelyek vagyunk tudunk magunkrol akkor valahol kell h legyunk halal utan
2015. szept. 20. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan biztos, hogy van. Ha tudományos szemszögből nézzük, akkor nem igen. Születünk és halunk, mint minden élőlény. Majd szépen lebomlanak/unk. Sajnos.

Ezekre a halálból visszatérésekre nem igazán alapoznék, mert oxigénhiányos állapotban voltak, hallucinálnak, beképzelnek dolgokat. Illetve mondhat bármit... nem de?

Attól, mert valakinek leáll a szíve, még a többi szerve egy ideig működőképes. És ugyebár az agy az, amivel gondolkodunk és lényegében, ahol "vagyunk, tudjuk magunkat" -nem tudom jobban, röviden megfogalmazni :/

Ha pedig valaki agyhalott, azt soha a büdös életbe nem fogják visszahozni. Alap esetben ez lenne/kellene lennie a természetes halálnak, amikor az agy éri el a végső korát, nem pedig a szív és egyéb szerv. (bár ez csak szép elképzelés :( )

Vallásra szintúgy nem alapoznék, ahogy te sem tetted, mivel emberek írták. Több vallás létezik/létezett, és nem teljesen/egyáltalán nem egyeznek egymással a jövőt illetően. (és még egyéb dolgokban sem)

Még azt sem tudjuk, hogy hogy alakult ki mindez, az élet, a világegyetem. (max feltételezések) Se ezt, se pedig a túlvilágot se fogjuk megtudni egyhamar. Ha egyáltalán létezik.

Reménykedni/Hinni pedig mindig jó valamiben, ha még nem a vallás szerint is! :)

2015. szept. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"...akik visszetertek az eletbe azoknak a torteneteit..."

Nem! Azok történeteire hivatkozol, akik NEM haltak meg, csak "olyannak látszottak"!

A halál nem az életjelek esetleges nem észlelhetősége esetén következik be, hanem a halál VISSZAFORDÍTHATATLAN biológiai folyamat!

A természetes, vagy akár a mesterséges kóma (mélyaltatás) még nem halál.

2015. szept. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mondjak ja. Remelem

Fejlodik odaaig a tudomany h miutan valaki teljesen meghalt visszatudjak majd hozni es elmondja mivan

2015. szept. 21. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Kizárt. Lehetetlenség elvileg. Ahogy előttem is írták: visszafordíthatatlan biológiai folyamat. Ha már egyszer elkezd bomlani, végleg leáll az agy és többi szerv működése, akkor max az időutazás segítene. De itt megint egy kérdés: vajon lehetséges?

Ez körülbelül olyan, mintha egy poharat leejtenél. Visszafordítani nem igazán lehet.

Akik pedig visszajöttek a halálból, lényegében meg sem haltak. Maximum csak garantáltan meghaltak volna, ha az orvostudomány nem segített volna rajtuk.

Az viszont elképzelhetőbb, hogy idővel ezt a biológia folyamatot meg tudják állítani vagy pedig lassítani. Tehát tovább élünk majd. Ha jól tudom ezzel már rég kísérleteznek állatokon. Nem tudok semmire alapozni sajnos, csak hallottam. Amit hallottam, hogy sikerült már azt elérni, hogy valamennyivel lassítsák (ahogy láthatod nem túl nagy sikerrel :/ )

Ha pedig lenne valamiféle "természetfeletti" világ és oda átkerül valaki, akkor miért kerülne vissza a Földre? Erre egyébként sok film, könyv alapozik. Legutóbbi ilyen, amit hallottam, a A Lazarus hatás című film, de még sajnos nem volt alkalmam megnézni. Itt azt feltételezik elvileg, hogy ha az ember/állat visszatér a halálból, akkor már nem lesz önmaga("megtestesül gonosz").

Illetve még sok film van, hogy démon, ördög szállja meg és stb. Zombi lesz és hasonlók. Tehát nem csak te gondolkodtál már el ezen :D

2015. szept. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!