Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Spanyolt vagy oroszt kellene...

Spanyolt vagy oroszt kellene tanulnom? (Lent)

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, már sikerült angolból levizsgáznom, és bár két éve kezdtem a németet, egyszerűen nem az én nyelvem. Úgyhogy nyelvet szeretnék váltani. Idáig a spanyolon és oroszon - valamint francián - gondolkoztam, de nem tudok dűlőre jutni. Holnapig viszont le kell adnom a jelentkezési papírt, úgyhogy örülnék egy kis segítségnek! Ha valaki tanulja bármelyik nyelvet, pár szóban jellemezné vagy leírná a pozitívumokat/negatívumokat? Bármi hasznos lenne :) Köszönöm!

2015. szept. 21. 21:02
 1/1 anonim válasza:

Így utólag kicsit megkésve, de (mint nyelvtanulásba kezdeni akaró személy azonos problémával) a felsoroltak közül leginkább az oroszt ajánlanám. A franciát azért szokták ˝fontosabbnak˝ tartani, mivel az EU 2.-3. legerősebb tagállama, illetve a sok francia gyarmat, pl. afrikai országok, stb., meg hát a frankomán hülyeségek (entschuldigung, bitte). Az oroszokkal az a helyzet, kevesen tudnak angolul (a műveltebb és fiatalabb emberek valószinüleg de)(a franciák inkább helyesen beszélni nem tudnak, meg elég sokoan soviniszák a hazájuban angolul beszélni, legalábbis ilyeneket hallottam). Az orosz lehet kicsit nehezebbnek tűnhet mint a francia (főleg hogy én még románul is tanultam, ami eléggé franciásítva van de azér valamennyire szlávos még mindíg) de szerintem megérné(ha mindenképpen nyelvet akarsz tanulni) meg amúgy nyitás bármilyen esetleges szláv nyelvre.

Különben én szeretem(fogjuk rá) a németet, csak iskolában nem volt lehetősége tanulni magamtól pedíg eddíg még 3 hétnél tovább nem igazán volt kedvem folyamatosan tanulni. Az oroszt a németnél is jobban ajánlom.

Ha az angol vizsgád C1 alatti, akkor azt nem tekinteném befejezett nyelvtanulásnak (mondom én akinek még nincs nyelvvizsgája)

2015. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!