Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Maximum hány centiméteres kés...

Maximum hány centiméteres kés lehet az embernél anélkül hogy az törvénybe ütközne?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömet most verték meg teljesen oktalanul , és sok agresszív cigány él körülöttem csak azért érdekelne. 14/L

2015. szept. 22. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, akkor 8 cm a megengedett pengehossz. De ha így van, akkor ajánlani tudok gázspray-t vagy hasonló kémiai dolgot. Egyszerűbb a használata és garantált, ha sikerül lefújni. A késsel pedig fizikai kontaktusba kell kerülnöd, ami nem tudom, mennyire lenne célszerű az esetedben.. Szóval szerintem gázspray-t szerezz be.

Kívánom, hogy ne legyen rá szükséged! ;)

2015. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
76%
Ha jól tudom 8 cm. De gázpisztolyt vagy gumilövedékes fegyvereket is lehet venni anélkül hogy engedély kellene rá (legfrisseb tudásom szerint)
2015. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tatar55 válasza:

Tudni kéne használni is,mert ha a cigány elveszik tőled és használja ellened szarabbúl jársz mintha nem is lenne nálad.

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt

közterületen,nyilvános helyen(ideértve az ott lévő járművek belső tereit is), valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

1) az a szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja,

5. § Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában gázspray közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön csak tokban, dobozban, zárt tároló eszközben vagy ruházat alá rejtve birtokolható (szállítható).

2015. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!