Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Saját kamera közvetítéséhez...

Saját kamera közvetítéséhez kell sugárzási jog?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogyha egy saját webkamerát üzemeltetek saját oldalon, saját stream szerverrel, akkor ahhoz kell-e sugárzási jog?

2015. szept. 30. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
miért kéne? nem a tv-ben közvetíted... ami a neten van ahoz nem kell, elvégre az egy szabad médium!
2015. szept. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Csak azért kérdezem, mert hallottam valakitől, hogy sugárzási jogot kell vennem, hogy streamelhessek. (rtmp protokolon, wowza media serverrel)
2015. szept. 30. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem sugárzol semmit (azaz nem rádióhullámokat használsz), nem is kell fizetni érte.

Ahhoz kellene engedély, ha más szellemi termékét használnád fel. A jogtulajdonossal kellene szerződni, s neki fizetni jogdíjat, vagy közös kasszába menőt, mint a szállodások, fodrászok, éttermek kötelezettsége is lenne.

A webkamera képe nem ilyen műsor.

Amire figyelemmel kell lenned, hogy a kép ne sértsen személyiségi jogokat, illetve ne látszódjon olyan ipari, katonai stb. terület, ahová illetéktelenek nem kukucskálhatnak be egyébként sem.

2015. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak a tartalomért kellene jogdíjat fizetni, de mivel az a tied így nem kell.

Egyébkén a sávszélességet megspórolhatod az ustream-el.

2015. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A felhasznált szoftverek sem feltétlenül ingyenesek...
2015. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A Felhasznált szoftver (wowza) azt megvettem még régebben. :)
2015. szept. 30. 21:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem.
2015. okt. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!