Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent ha valaki megbök...

Mit jelent ha valaki megbök facebookon? Jelen esetben egy fiú.15L

Figyelt kérdés
Bocsi tudom hogy hülye vagyok, hogy még ezt sem tudom :)

2015. okt. 2. 20:48
 1/4 anonim válasza:
Érdeklődik irántad
2015. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Semmi jot. Flortolni akar hogy elcsabitson, aztan otthagy terhesen a csudaba:/
2015. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát ez biztató.. :) amúgy nem reagáltam rá, szóval nem lesz semmi szerencsére
2015. okt. 2. 21:32
 4/4 2xSü ***** válasza:

A megbökésnek a Facebook szándékosan nem adott jelentéstartalmat. Pont annyit jelent, mintha valaki a való életben megböki a válladat. Ez afféle figyelemfelhívás, hogy „Hé!”, amit aztán bármi követhet. Pl. ha valakit megkérsz, hogy hozza vissza mondjuk a CD-det, akkor egy megbökés jelentheti azt, hogy „Hé! El ne felejtsd a CD-t”. Vagy ha a barátod rendszeresen elmerül a facebookozásban és rendszeresen késik a megbeszélt időponthoz képest, akkor jelentheti azt, hogy „Hé! Ébresztő, ideje készülődnöd.”


Minden előzmény, kontextus nélkül viszont mit jelent egy tizenéves fiútól egy megbökés? „Hé! Itt vagyok.”. Ez kicsit olyan, mintha azt mondaná, hogy „Nem tudom mit mondjak, de szívesen dumálnék veled.”, vagy „Ha nem jutottam mostanában az eszedbe, akkor ez most jó apró arra, hogy mégis.”. Lehet ebből játék, hogy bököditek egymást. Nem célszerű, de akár meg is sértődhetsz rajta, ráírhatsz, hogy „Mi a fenét böködsz, menjél dolgodra”, vagy figyelmen kívül is hagyhatod. Vagy ráírhatsz normális hangnemben is, hogy „Kérjük jelezze böködése okát, miben állhatok a rendelkezésére?”. Aztán vagy dumáltok egy jót, vagy nem. Vagy megismeritek egymást úgy, hogy lakodalom lesz a vége, vagy kiderül, hogy nem szimpatikus a másik és soha többé nem beszéltek, vagy lehet, hogy remek jó barátok lesztek egy ideig. Mindenesetre egy megbökés kiderítheti, hogy hányadán is álltok.


Néha amúgy nem rossz dolog kicsit kommunikálni, ha már kommunikációs eszközök között élünk. Még akkor is, ha amúgy az illetőbe nem vagy belezúgva, nem is a barátod, vagy különösebben nem ismerve őt nem is túl szimpatikus.

2015. okt. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!