Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Önvagdosók, válaszolnátok?

Önvagdosók, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Ezzel az önvagdosós témával itt találkoztam először a GYIK-en,pedig 6 éve gyerekek között (10-16) dolgozom,mint tanár és edző. A kérdéseim a következők:


Miért csináljátok?


Hogy lehet titkolni? Nem hiszem,hogy a szülő,tanár (főleg tesi) vagy edző nem veszi észre. Azért egy véres ágynemű vagy ruha,véres zsebkendő vagy kötszer,a 40 fokban is hosszú ujjú ruhát viselő diák...csak feltűnik valakinek vagy ennyire tesznek rá? Mit csináltok testnevelés órán? Úszáskor? Strandon?


Miért nem dokit kerestek és nem pengét?


Köszönöm a válaszokat!



2015. okt. 5. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, én ugyan nem vagdosom magam, de rengeteg közeli ismerősöm igen, ismerem a mentalitást, a gondolataikat, az indíttatást, stb.


Az önvagdosás a legtöbb embernek arra jó, hogy érezze, hogy él (nem csak gyerekek csinálják), van, aki dohányzik, van aki iszik, drogozik, van aki vagdossa magát (van persze mikor többet egyszerre)


Megvannak a technikái, hogy hogy nem feltűnő, példának okáért: óra alatt vágja (karóra).


VAGY: nem a kezén vágja, csak kicsit vág, stb stb.


Ez egy fajta feszültséglevezetésnek számít, tehát tényleg ivás, vagy dohányzás helyett van.


Legtöbbször azok csinálják ezt, akiknek nincs kivel megbeszélniük az életükben felmerülő dolgokat, vagy azért, mert senkit sem ismernek, vagy azért, mert senki sincs azon a 'síkon' amin ők.


Hidd el, egy másik ember gondolkodását csak akkor értheted meg, ha részben a másik emberré válsz, ez nagyon nehéz dolog és kevesen képesek rá.

2015. okt. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én regen csinaltam es nem vette eszre kb senki. Ha a kezemen vágtam akkor sok karkötőt hordtam alltalaba ilyen vastagokat de nagyon sokat a combomon ott meg ugye ki nézni? Uszaskor meg rafogtam hogy megvan es nem kelett usznom. Ha benne vagy akkor millio módszert ki tudsz talalni hogy ne lehessen eszrevenni
2015. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ém vagdosom magamat,de nem durván.Csak kis hegeim vannak,tehát nem lehet belőle kiszúrni,hogy én most vagdosom magam.Ha meg megkérdi valaki akkor azt mondom,hogy megkarmolt a kutyám.Tesin meg észre se vette a tanár vagy csak nem szólt.
2015. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem segít levezetni a lelki fájdalmat. Egyébként
2015. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A vége lamaradt... Egyébként egy csuklópánt is el lehet takarni. Azt nyugodtan lehet hordani torna órán vagy itthon, nem olyan feltűnő mint a hosszú ujjú vagy a kesztyű
2015. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Jó napot! :)

Már elég rég óta vagdosom magam. Egész bal karon,illetve mindkét combom.

Én személy szerint nem bírom másképpen levezetni a dühöt,a szorongást,a lelki fájdalmat.Szoktam mondani : "Inkább itt fájjon,mint belül."

Titkolni elég nehéz,de lassan beletanul az ember.Régebben mikor csak a csuklóm vagdostam,szóba jöttek a karkötők,de azokat tesiórán le kellett venni,szóval csukló szorító.Mikor már az egész kezem vágtam,jött szóba a pulóver és az alapozó.A combom senki sem látja,nézi.Ha vagdosás után,bármi véres lesz,kimosom/kidobom.Igen,Ennyire tesznek rá.Senkit nem érdekel,sem itthon,sem az iskolában.Testnevelés órán ott a pulóver.Na igen,az én iskolámban nem kötelező az úszás,így amikor strandra megyünk mindig azt mondom,hogy meg van vagy nincs kedvem.Ha még is sikerül levetkőztetni,akkor is csak a kezemet látják,mert úszó nadrágom van.Sajnos egymagam kevés vagyok,más pedig nem segít.

Remélem,sikerült mindent megválaszolnom.

Egy 13 éves lány.

2015. okt. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Több oka van, hogy miért vagdossa magát valaki.

Van, aki csak így érzi hogy él. Van, aki így vezeti le a feszültséget, dühöt, stb. Van, aki így bünteti magát, és úgy érzi megérdemli.

Én pl. a combom felsőbb részén csinálom, alsónemű mindig takarja. Így nem kell semmi extra dolog, a strandra is el tudok menni.

Éjjel csinálom a szobámban, és nem hiszem hogy hajnali 2 után a szüleim eszébe jutna "leellenőrizni" mit csinálok.

A véres zsepiket lehúzom a vécén, semmi nyoma nem marad, és nem is dugítja el, vagy bármi ilyesmi. Általában miután vágtam (hajnali 1-2-3) megyek "vécére" és ez sem tűnt fel senkinek.

Én azért teszem, mert óriási nyomás van rajtam, ha nem vagyok tökéletes az iskolában a szüleim órákig ordítoznak velem, plusz napi százszor hallgatom, hogy mekkora egy sz_r vagyok, stb. Ha ideges vagyok akkor is megnyugtat.

A suliban tök könnyű rejtegetni. Még a rokonaim sem sejtenek semmit, csak simán egy mosoly és kész.

remélem tudtam segíteni. 14/F

2015. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző, SÜRGŐSEN keresd fel a gyámügyet, és meséld el nekik, mi a helyzet a szüleiddel. Ez így nem mehet tovább, tönkre fogják tenni az életedet a roh****ok.
2016. jan. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!