Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mire költitek a megspórolt...

Ti mire költitek a megspórolt pénzeteket? (tinédzserek)

Figyelt kérdés

Én 17 éves vagyok, eddig úgy voltam vele, hogy nem költök semmit vagy csak keveset és tárgyakba teszem a pénzem (bicikli, TV, gép, hangfal telefon stb.).

De ez a nyár folyamán teljesen megváltozott. Megfogadtam, hogy mostmár nem veszek semmi, hanem felélem a pénzem bulizásra és az élet élvezésére (fontos tudni rólam, hogy nem szoktam inni csak nagyritkán, más "szerekkel" egyáltalán nem élek).

Fesztiválok, bulik, kirándulások, haverokkal leszökkenés a balatonhoz stb. stb.


Ti hogy vagytok ezzel?



2015. okt. 7. 21:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én már nem vagyok tinédzser, de anno és most is úgy gondolom, hogy a kettő közötti középút a legjobb.

A szórakozás (emberi kapcsolatok építése, gyakorlása) is fontos, de ha elszórod ilyesmire az összes pénzed, ebből kényelmetlenségeid lehetnek, pl. ha kinyiffan a géped, akkor esetleg hetekbe telik esetleg a pénzt összeszedni.

Meg persze, egyáltalán nem fontos az összes pénzt elverni. Egy kis tartalék mindig jól jön, akár valami cuccra kell költeni, akár meghívnak valami pénzigényes szórakozásra.

Ha mindig elszórod az összes pénzedet, ami csak van, akkor erre szoksz rá, és családos korodban sokat fogsz szívni emiatt. Most is az ilyenek nyögik a nagy hiteleket, tőlük szedik el a lakást meg az autót meg amijük csak van, és ez pl. két gyerekkel már elég kínos.

2015. okt. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!