Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem költhetem a pénzem arra...

Nem költhetem a pénzem arra amire akarom, hogy mondhatnám meg neki, hogy ez a saját pénzem és arra költöm amire én akarom?

Figyelt kérdés
Az őseimtől kaptam pénzt (8500 ft-ot) de nem költhetem arra amire én akarom, mert azt mondják, hogy költsem ruhára a saját pénzem. (Konkrétan anyám vásárolna helyettem.) Kinéztem egy kontrollert a gépemhez, meg akartam rendelni, de azt mondta hogy NEM és hogy vegyek cipőt azon a pénzen. Az az én saját pénzem úgyhogy segítsetek, hogy mondjam meg neki hogy arra akarom költeni a SAJÁT pénzem amire AKAROM!

2015. okt. 18. 17:10
 1/9 anonim válasza:
Költsd cipőre.
2015. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ajándékba kaptad vagy cipőre?
2015. okt. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha egyébként nincs pénze anyádnak cipöt venni neked, akkor két lehetöséged van: vagy beszel cipöt, vagy másra költöd és nem lesz miben járni télen
2015. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nehéz ügy.

Ha arra apellálsz, hogy "cipőt majd úgyis vesznek nekem, hiszen jön a tél", akkor a szüleidnek van igaza.

Ha van cipőd, ami még jó, akkor nincs igaza a szüleidnek, hiszen minek vennél újat? Persze még ebben az esetben is ők adták a pénzt, sőt valószínűleg ők is tartanak el, szóval azért van beleszólásuk.

Mindenesetre a szüleid is jó hülyén csinálták, úgy látszik, még kissé gyakorlatlanok. A gyereknek nem szabad úgy pénzt adni, hogy megmondják, mire költse el. Akkor egyszerűen mondják azt, hogy gyere fiam, megyünk cipőt venni, mi fizetjük. De a pénzt odaadni tök felesleges, és ilyen feszültségeket kelt.

2015. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján a szüleid azért adták oda a pénzt (az Ő PÉNZÜKET), hogy cipőt vegyél belőle. Lehet, hogy most a sajátodnak érzed a pénzt, de nem te kerested meg, nem tettél érte semmit, a szüleid dolgoztak meg érte. És ha ők cipőt szeretnének belőle, akkor szerintem tiszteletben kellene tartanod. Szükséged van cipőre? Mindenképpen vennétek neked cipőt mostanában? Akkor könnyítsd már meg a szüleid dolgát azzal, hogy ne kelljen rá külön költeniük.
2015. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy óbégatsz, hogy az a SAJÁT PÉNZED és AKAROD AKAROD AKAROD, inkább először fogd fel, hogy nem, az nem a saját pénzed. Azért a pénzért anyádék dolgoztak, azt a pénzt ők keresték, azt a pénzt ők adták neked, hogy vegyél belőle cipőt. Nem akármire adták, hanem hogy vegyél belőle cipőt. Felfogod? CIPŐRE. ADTÁK. NEKED. AZ. Ő. SAJÁT. PÉNZÜKET. Majd amikor betöltöd a 18-at, elkezdesz dolgozni napi 4-5000 forintért, eltartod saját magadat, megveszed magadnak a kaját, a ruhát, fizeted a saját számláidat, na akkor a maradék pénzed lesz a SAJÁT pénzed, amit arra költesz, amire AKARSZ. Addig meg örülj, hogy egyáltalán van géped, és vehetsz magadnak új cipőt. És ne hisztériázz, mert nevetséges.
2015. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ezt a pénzt cipőre vagy ruhára adták, akkor azt kell venned belőle. Örülj, hogy te választhatsz, és nem csak vesznek neked valamit.

Ha tényleg saját pénzre vágysz, és a szüleid nem tudnak neked adni, akkor dolgozz valahol (pl. ismerősnél), hogy legyen saját pénzed.

2015. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt a pénzt nem pont arra kaptam hogy cipőt vegyek rajta hanem elvileg arra költsem amire akarom de akkor végül is pár kommentelőnek igaza van, ezek szerint mégis cipőt veszek, de azért köszi a visszajelzéseket!
2015. okt. 19. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy a szüleid eredetileg nem erre adták a pénzt?

Akkor mire?

És mikor derült ki, hogy mégis mást szeretnének?


...ha tényleg így van, az nem volt nagyon okos dolog tőlük, de akkor valószínűleg nehéz helyzetbe kerültek és tőled kértek segítséget.

2015. okt. 20. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!