Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországból rendeltem...

Németországból rendeltem terméket, amit a megrendelés szerint a DHL szállít ki, nekem a postás hozza ki vagy a DHL és kb. hány napba fog telni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 20. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A DHL fogja házhoz vinni. A szállítási időt megtalálod a webáruház honlapján vagy a rendelést megerősítő emailben.
2015. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha jól értelmezem a posta oldalán írtakat, mivel EU-n belüölről jön így vám nem lesz rajta, de áfa sem igaz?
2015. okt. 20. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Az Unió eleve gazdasági közösségként jött létre (illetve az elődje). Mindenki, aki olyan ország állampolgára, amelyik tagja az Uniónak, egyben uniós polgár is.

Így sem vámot, sem áfát nem kell fizetni.

2015. okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a csomagkövetési szám több mint 10 számjegyü, akkor a posta hozza majd ki. Szoval nekem 12 számjegyü akkor a magyar posta hozza?
2015. okt. 21. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, most mit jössz folyamatosan a postával.

A DHL háztól házig szállít. Hogyan kerül a képbe a posta nálad. És ha már egyszer megválaszoltuk, hogy ha a küldő a DHL-el dolgoztat, akkor attól is fogod átvenni. Nem postától, nem DPD, nem FedEx stb.

2015. okt. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Igazuk van az előttem szólóknak: ha a DHL-el rendelted, a DHL fogja kivinni....vagyis már kivitte.... mi nem érthető ezen? Gyökér...
2015. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A magyar posta hozta ki, sőt a brit amazonról rendelt termékeimet is.
2015. dec. 4. 21:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor valamelyik állításod nem igaz. Tévedhettél. A DHL-t hivatalból ismerem. De teljesen mindegy, melyik csomagszállítóról van szó. Egyik sem adja át a fuvart másik cégnek. Ha a postás hozta neked a csomagot, akkor az postára is lett feladva. DHL, FedEx, stb. háztól házig fuvaroz.
2015. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a DHL bedugul, ami karácsony elött minden csomagszállító cégnél előfordul, akkor rendszeresen átadja a postának. Úgyhogy a csomagodat valaki majd kiviszi.
2015. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Igaz régi kérdés, de válaszolok. Németországból rendelünk árut évek óta egy cégtől, a DHL a szállító, de néha megesik, hogy a postás hozzá ki, pontosabban az MPL. Többször volt, hogy mikor telefonon érdeklődtem egy csomag felől, hogy hol van már, közölte a DHL-es diszpécser, hogy lehet, hogy a posta hozza ki. Sokáig én sem értettem.

Mivel Németországban a DHL a posta, így előfordulhat, hogy átjutva a határon a magyar posta és nem a magyar DHL fogja kiszállítani.. vagy valami ilyesmi :D A pontos menetét én sem tudom, de nem kérdezett hülyeséget a kérdező.

2017. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!