Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire hatásosak a különböző...

Mennyire hatásosak a különböző ingerlő anyagokkal töltött gáz riasztó töltények?

Figyelt kérdés
Néztem ezekről videót neten, hatásosnak tűnnek, de kíváncsi lennék személyes tapasztalatokra, hogy volt e már valaki ilyen szituációban, és sikeres volt e az önvédelem. Gondolom másként hatnak ittas illetve bedrogozott emberekre, de valamit csak érhet ha fejre célzottan oda lövök legalább 3-4 lövést hanem egy egész tárat. Sajnos voltam már olyan helyzetben, hogy lehetetlen volt elmenekülnöm. Három részeg ember (annyira azért nem voltak kiütve) teljesen körbe vettek egy fedett buszmegállóban, és volt ott még rajtuk kívül 3 társuk, ebből 1 nő és egy nagyon részeg akik nem voltak beszámíthatóak. Teljesen váratlanul jöttek, éppen már felálltam a helyemről már készülődtem amikor szinte a semmiből ott teremtek és nagy lendülettel oda jöttek. Nálam 2 táska és egy gitár volt. Elvették, nagyon be voltam rezelve, (17 voltam) persze közben fenyegettek, hogy összetöri a hangszert, ami egyébként nem az enyém hanem kölcsönzöm az iskolámtól és jó drága. Este volt de odébb voltak ott mások is. Segítségért nem kiabálhattam, mert összetörik a gitárt és lehet én is kapok. Legalább volt annyi jóindulat bennük hogy megkínáltak koccintóssal de erre azt hazudtam egyből hogy alkohol allergiám van. (szerencsére elhitték). Szóval voltak még egyéb dolgok pl. a nő fogdosott és táncolni próbált velem, de a többiek leállították, fel is lökték közben. Szóval nagyon megalázó volt, és többször nem akarom ezt átélni, nehogy aztán nagyobb baj legyen. Persze azóta kerülöm a fedett buszmegállókat és nem is ülök le, menekülésre készen vagyok. Még nincs gáz riasztóm, de nem tudom hogy az elég hatásos lenne e. Box tudásom van valamilyen szinten, de az csak max 1 ember ellen jó, futásban meg nem vagyok jó (pláne gitárral meg táskával), és időm sincs ezeket rendszeresen fejleszteni. Gondolkodtam gáz sprayen is, nem tudom hogy elég e. Bocs hogy ilyen hosszan írtam, nagyon megköszönnék minden segítséget, tippet hogy hogyan lehet felkészülni hasonló helyzetekre.

2015. okt. 24. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Mivel egy lőszerben több anyag van, mint egy egész gázspray-ben ezért a váltott lőszer betöltés (CS-pepper...) és a duplázás bárkinek beteszi az ajtót...
2015. okt. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Erről már hallottam, hogy egy töltényben legalább ugyanannyi van mint egy gáz sprayban, de egy 15 milliliteres spray nem több mint a 80 milligrammos töltény?
2015. okt. 25. 17:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A milliliter NEM EGYENLŐ a milligrammal!
2015. okt. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kovpet ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy a spray-k 20 grammosak lehetnek maximum, nem 20 milligrammosak :)


Kérdező: a fegyvervideo.hu -n vannak humán tesztek, nézegesd őket.

2015. okt. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2015. okt. 28. 19:17
 6/10 anonim válasza:

Mentem nagyszüleimhez aludni, akik nagyon a külvárosban laknak (inkább már egy kültelepülése a városnak, ahol lakom). Akkor jött nekem egy kutya ahogy mentem a bicikliúton. A lábam kezdte rángatni és majdnem elestem a bringával.


Elővettem a Röhm RG9 típusú gázpisztolyom a kabátzsebemből és 2 db 8 mm-es, 45 mg-os PV gáztöltényt lőttem ki a kutya fejére kb 20-30 cm távolságról. Arra elfutott.


Emberre hála Istennek még nem kellett próbálnom.

2015. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az nem rossz, mi lett volna ha 80mg-al lövöd meg? Egyébként gondolom azért a hanghatás is betett neki, általában a kutyák félnek a durranásoktól. Köszi a válaszod.
2015. okt. 29. 21:13
 8/10 kovpet ***** válasza:
100%

Ismerős is fújt már le támadó kutyát.

Aztán a támadó gazdáját is...


Mindkettőre szépen hatott. :)

2015. okt. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

sok esetben történt,hogy a gázpisztoly kudarcot vallott főleg többek ellen. úgyhogy semmiképpen.mindenki ismeri, tudják,hogy nem éles,és ráadásúl túl nagy zajt csap.(ki lövöldözik?,média stb)

a pv szintetikus kapszaicin,az oc természetes paprika kivonat gyanta,ami sokkal hatékonyabb.akkor már valami jobb oc gázspray fog tipus pl fox labs,talán sabre red. nagyobb kiszerelésben főleg 50ml felett,az meg ,hogy szabálysértés? lehet választani...

az ára, meg a beszerzése viszont többszöröse mint az itthoni vackoknak...de jobb,és erősebb mint egy gáz-játékpisztoly.

2016. márc. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kutya fejére kb 20-30 cm távolságról-->a riasztótól is elfutott volna jó eséllyel.bár a kutyák nem csak a hangra érzékenyebbek ,hanem az ingerlő anyagokra is.kutyák ellen viszont szerintem jó.lőttem már régebben kutyára,mikor egy zugból kiugurva hátba ugatott,vagy támadott,sztem nem találtam el,de nyüszítve elrohant.
2016. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!