Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy cég be akar perelni. Mi a...

Egy cég be akar perelni. Mi a teendő? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Önkénteskedtem egy cégnél, akik úgy döntöttek, hogy most, hogy a szolgálat lejárt, visszafizettetik velem a teljes költséget, amit ki kellett miattam fizetniük. Természetesen nekem erre nincs lehetőségem és arra sem, hogy egy jó, vagy bármilyen ügyvédet megfizessek. Számtalan aljasságot elkövettek, de sajnos egyiket se tudom bizonyítani, ahogy azt sem, hogy egyáltalán ott voltam, dörzsöltek, minden bizonyítékot eltüntettek.

Milyen jogi lehetőségekkel lehetne élni?

Ha már így belerángattak a szarba, szeretném megúszni anélkül, hogy a gatyám is rámenjen a dologra és jó lenne, ha lebuktathatnám és börtönbe juttathatnám azokat a gazembereket. Várom az ötleteket.



2015. okt. 29. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi történt. A te hibádból ment tönkre, vagy nem?
2015. okt. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Volt önkéntes szerződésés?

Abban van valami apróbetűs erre vonatkozóan?

2015. okt. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha nem voltál ott, akkor hogy tehettél bármilyen kárt? Ha ők bizonyítják a perrel, hogy ott voltál, akkor neked azt már nem kell bizonyítani. Volt munkaszerződésed? Volt oktatás arról, hogy hogyan ne okozz kárt? Munkavédelmi oktatás, betanítás?
2015. okt. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha itt kérsz segítséget, akkor írj értelmesen, és konkrétumokat.


1. Milyen címen akarnak perelni: károkozás, rongálás, visszatérités, stb.


2. Mi van a szerzödésben, milyen kötelezettségeid vannak neked meg milyen a cégnek?


3. Most ÖK perelnek téged, vagy TE akarod ÖKET tönkretenni?


4. Milyen bizonyítékokat semmisítettek meg és miröl szóltak (volna) azok?

2015. okt. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Annyi történt, hogy hónapokkal a szerződés lejárta előtt (tehát volt szerződés) kirúgtak és szóltak, hogy ha eljár a szám, baj lesz. Én persze hallgattam, de ők persze csakazértis bepereltek. Egyébként nem mentek tönkre, minden rendben van náluk.

A pénz, amit követelnek, nem is az övék, uniós támogatás volt, amit szépen zsebretettek, mindig csak annyit adtak belőle, amennyit nagyon muszáj volt. Nem okoztam nekik semmilyen kárt, munkaszerződés nem volt, csak önkéntes szerződés, oktatás, betanítás sem volt. Visszatérítés címen perelnek, az én kötelezettségem elvégezni a rám bízott munkákat (amit meg is tettem), az övék pedig biztosítani a teljes ellátást, hát ők nem igazán tették meg. Ahogy a kérdésben is írtam, ők perelnek engem. A bizonyítékokról nem adhatok ki információt, nem szivárogtatom ki az ügy részleteit.

2015. okt. 29. 09:43
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha mást nem, megadna valaki legalább egy linket, amin meg tudom nézni a különböző jogi lehetőségeket?

Ha már eddig csak kérdéseket kaptam válaszok helyett.

2015. okt. 30. 08:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyire semmitmondó infók alapján nem lehet választ adni a kérdésedre.


Ha komolyan érdekel a probléma megoldása, akkor keres meg egy ügyvédet és töle kérj felvilágosítást, mert egyrészt a pontos TÉNYEK, másrészt a pontos JOGI SZABÁLYOK ismerete nélkül nem lehet semmit kideríteni. A jogi szabályokat/törvényeket (mert természetesen nem EGY, hanem elég sok van, amit egyszerre figyelembe kell venni egy ilyen esetnél) meg TE laikusként hiába keresnéd meg, mert nem tudod a pontos értelmezését jogi szempontból, és azt sem, hogy milyen esetekben érvényes, és mikor a másik, igen hasonló az, ami a helyzetedre voantkozik.


Magyarul, ha nem akarsz még jobban ráfizetni, akkor keresel egy ügyvédet.

Ha nem fogod fel, hogy ide szakértö kell, akkor keresgess egy jogi fórumon, ott valamivel több esély van arra, hogy jogász is válaszol, de hogy mennyire lesz megbízható az általa javasolt megoldás, az igencsak szerencse kérdése.

2015. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szakértő kell, ne nézz madárnak. De nézd meg a kérdést: megírtam, hogy nincs pénzem ügyvédre.

De így már legalább tudom, hogy itt hiába várok segítséget.

Kösz a semmit.

2015. okt. 30. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!