Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak úgy mint régen?

Hogyan tanuljak úgy mint régen?

Figyelt kérdés
Idén hetedikben, nagyon leromlottak a jegyeim, szinte minden tantárgy egy jeggyel rosszabb lett. Ötös tanuló voltam, a nyelvtanom volt csak négyes. Most föci hármas, nyelvtan hármas és irodalom is, de azt feljavítottam már. Matek négyes, fizika négyes, német 4/5 a többi maradt azt hiszem ötös. Jah és tesi az négyes, de az még nem biztos... nem tudok odafigyelni, még is nagyon idegesít, hogy ez már beleszámít a továbbtanulása és én gimibe készülök. A félévig fel kéne javítanom a hármasokat min. négyesre, meg azért jó lenne az a matek ötös! Mit tegyek? Jah és pl. a nyelvtannal magolással, a szabályokkal van gondom, mivel nem tudom belevésni több óra görnyedés után sem a legegyszerűbb szabályokat.

2015. nov. 1. 00:45
 1/4 A kérdező kommentje:
nem tudom mit tegyek mivel mostanában szinte minden széthullott...
2015. nov. 1. 01:43
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah és 12/L
2015. nov. 1. 01:44
 3/4 anonim válasza:

Szia.

Ilyen velem is van elég sokszor. Próbálj meg órán figyelni az nagyon sokat segít. A másik h lehet nagyon stresszelsz mert ugye ez már beleszámít a továbbtanulásodnál.

Ha nem megy bele a fejedbe picit pihenj.Mondjuk egy öt percet. Az alatt mozogj egy kicsit (NE a telefonod nyomkodd) utána újra tanulj és ha megint kifáradsz csináld újra...pihenj. Aztán tarts egy hosszabb szünetet is amikor lemész sétálni vagy futni vagy akármi csak a levegőn legyél. Ami még nagyon fontos h próbáld meg eltávolítani a közeledből minden elektronikai eszközt. Ez jobban javítja a koncentrációd.

Ezt még utóiratként mondanám h ha nem kapsz jó jegyet ne keseredj el mert a mai rendszerben nagyon nehéz megfelelni a követelményeknek. A hozzáállástól is nagyon sok függ. Legyél mindig pozitív és mantrázd azt h igenis meg tudom tanulni.

Sok sikert.:)

2015. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Első válaszoló amúgy 15/L ;)
2015. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!