Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg a fele átverés lehet...

Tényleg a fele átverés lehet vagy csak túl bizalmatlan vagyok?

Figyelt kérdés
Több hirdetésben olvasom hogy segítsenek mert nincs villany,ennivaló stb kérem segítsenek és ott egy bankszámlaszám.Vagy hogy a férjem gyerekem feleségem stb nagyon beteg kérem küldjenek pénzt.Én vagyok túl bizalmatlan vagy ezeknek a nagyrésze tényleg igaz?Nem az a bajom ha valaki segítséget kér mert segítek ha tudok de ez nekem sántít nagyon :S
2010. márc. 18. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ma már sok alapítványban sem bízhatsz!Én is sokszor próbáltam segíteni,néhányról ki is derült egy két év múlva,hogy mekkora kamu!Jogos a bizalmatlanság!Sajnos!
2010. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Többször égig ment Magyarországon egy email amiben egy beteg rákos kislánynak a szülei kérnek anyagi segítséget,hogy a lányukat megtudják műteni..Bankszámlaszám is volt,meg a kislányról egy kép.Később ha jól emlékszem pont a fókusz foglalkozott vele,és kiderült,hogy a kislány tényleg létezik,de makk egészséges.Soha nem volt rákos(hál istenek) és a szülei nem is tudták,hogy valaki a gyermekükkel,és a nevükkel visszaél..ismeretlenek ellen feljelentést is tettek..

Szóval jogos a bizalmatlanságod,én is az vagyok...

Ha egy történet nagyon megfog,és mindenáron segíteni akarok,én előtte utánajárok,érdeklődőm.Ha tényleg beteg a gyermek,akkor annak valamelyik kórházban nyoma van...Nagyon hamar meg lehet tudni,hogy kamu egy történet vagy sem....De a legtöbb nagyon kamu...

2010. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam hogy nem vagyok "gonosz".Sokat olvastam ma is hogy csak pénzt kérnek,aki nem pénzt kér az már kevésbé gyanus de a mai világban már az ember nem tudhatja ki hazudik ki nem :S
2010. márc. 18. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Hááát, meg ez, hogy hirdet. Baromi drágák ám a hírdetések. Ezt meg gondolom nem egy napra tette fel. Én úgy vagyok ezzel, hogy ha tényleg ilyen helyzetben van valaki, akkor forduljon vmilyen Alapítványhoz.
2010. márc. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom,hogy aki nagyon segítségre szorul,az inkább szégyel kérni.

Két eset,amit a TV_ben láttam.

Születésnapja alkalmáboól riport készült Gálvölgyivel.A riporter megkérdezte,hogy miért nem vesz soha részt jótékonységi előadásokon? Nem akar a rászorulókon segíteni? Gálvoóölgyi azt válaszolta,hogy tapasztalata szerint az összegyült pénz nagy rész nem jut el a rászorilókhoz.Inkább segít azokon,akiket személyesen megismer,és a pénzt a kezükbe adja.Így biztos lehet abban,hogy a segítség ahhoz kerük,akinek szüksége van rá.

Nem sokkal a riport után egy család esetét láttam.A kislány külföldi operációjára kellett volna egymillió Ft.Egy alapítvány felvállalta az ügyet.Hirdetéseket tett közzé,és összegyült valamivel több,mint egymillió.A család megkapott belőle 200.000.-Ft-ot.Az alapítvány azzal indokolta,hogy a többi pénz elment a költségekre:telefonok,hirdetések,gépkocsihasználat,bérek stb.

Ha segíteni akarsz és tudsz valakin,akkor biztosan akad leinformálható,rászoruló család a közeledben is.Ennek van értelme,de a többinek nem biztos.

2010. márc. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen.Én is ezt tapasztalom sajnos.Egyszer hallottam két önkormányzatos ember párbeszédét a következő volt : -De segíteni kéne szegény családon mert az utcára kerülnek ha nem kapják meg a lakást.-Nem kapják meg mert utána majd jön mindenki hogy lakás kell neki.Nem szó szerint de ez volt a lényeg.Le is döbbentem :S Persze tisztelet a kivételnek mert még vannak becsületes emberek és alapítványok is.
2010. márc. 18. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!