Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg akarok tanulni angolul,...

Meg akarok tanulni angolul, de egyszerűen nem marad meg a fejemben. Mit csináljak? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ki szeretnék menni Angolász országba (leginkább Amerikába) dolgozni, ha befejezem a tanulmányaimat. Ha az általános, és középiskolai tanulmányaimat is beleszámolom, már akkor is 9 éve tanulom. (10.-es vagyok) Most "ráfeküdtem" az angolra. Minden nap 45 percet tanulok a Duolingo programmal, angol, magyar, vagy felirat nélküli filmeket, sorozatokat nézek. Van egy app, amivel Amerikai rádió adást lehet hallgatni (Én általában az "ESPN New York" nevű rádiót hallgatom, ott szép a kiejtés, nem hadarnak) meg Amerikai TV-t nézek online, általában a BBC. Belenéztem a Go angol (nyelvipercek.hu) tamfolyamba, de kicsit drága. Amit a Duolingó-val tanulok, azt gyorsan elfelejtem, pedig nem felszínesen tanulom. Figyelek a kiejtésre, tanulom a szavakat, többször ismételem a mondatokat. Hogy tanuljam meg, úgy hogy meg is maradjon? Normális válaszokat lágyszi!

2015. nov. 3. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha már Amerikába akarsz költözni, remélem, annyival azért tisztában vagy, hogy a BBC nem amerikai, hanem brit, és hogy a brit angolnak nem sok köze van az amerikaihoz.
2015. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi ;)
2015. nov. 3. 21:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a suliban is brit angolt tanulunk. Már rájöttem, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz :) Amit megtanít a Duolingó, azt teljesen máshogy tanítja a tanár.
2015. nov. 3. 21:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Hallgass amerikai zenét de úgy hogy a szöveg magyarul van aláírva, és ugyanezt filmekkel.

Nekem ez sokat segített.

2015. nov. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 vatafak ***** válasza:
hallgathatsz amennyit akarsz az önmagában nem elég. BESZÉLGETNI kell de sokat ám. érdemes olyan intenzív ÉLŐ emberek által tartott tanfolyamot keresni ahol az ÉLŐ beszéd a lényeg
2015. nov. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4 #5 Nagyon köszi a választ! :)
2015. nov. 4. 16:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Nézz youtube-on videókat (pl. vloggerek), én nagyon sokat tanultam az ilyen videókból
2016. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 serenity* ***** válasza:
Keress amerikai barit neten akivel tudsz chatelgetni meg Skype-on dumcsizni.
2016. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Give up.


Give up altogether. Today.


Let's see if this stays in your head

2016. jún. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Give it up. Don't force it.

Give it up, today.

2016. jún. 18. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!