Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon ijedős vagyok. Nem...

Nagyon ijedős vagyok. Nem félős, egyáltalán! Csak túl könnyű meglepni, mivel folyton máshol járok. Tehetnék ellene valamit?

Figyelt kérdés
Mármint nem az ábrándozós természetem ellen, csak jó lenne ha lenne valami megoldás rá, hogy ne hozza rám folyton a frászt minden, és mindenki ha hirtelen jelenik meg. Olykor tényleg nagyon durva, félek hogy paranoiához vezethet a dolog. Sok barátom viccelt meg eleinte többször is, és tartotta darabig aranyosnak tartották a sokkos reakcióimat, de már ők is rájöttek hogy ez nem olyan jó dolog. Nekem tuti nem az. :( Valami tanács?

2015. nov. 3. 22:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Váá már írni sem tudok normálisan, asszem még mindig hatása alatt vagyok azutolsónak O.o
2015. nov. 3. 22:36
 2/5 anonim ***** válasza:
Haha,én is így vagyok.:D Egy családtagom szeret is azzal viccelni,hogy biztosan nagyon rossz a lelkiismeretem,ha ilyen könnyen megijedek.Múltkor éppen takarítottam,amikor valaki nyitotta az ajtót,és úgy megijedtem,hogy falhoz vágtam a telefonomat(pont zenét kerestem rajta takarításhoz,jelentem,túlélte a becsapódást). Próbálkoztam már azzal,hogy megpróbálok éberebb lenni a körülöttem levő világra,de nem sokat segített.Hacsak nem bújik meg valamiféle mentális probléma a dolog hátterében,akkor sajna kétlem,hogy bármit is tudsz ellene tenni.Talán ez egy alapvető személyiségjegyed.:) Ha már változtatni nem tudsz rajta,keress olyan kapaszkodókat,amik megkönnyítik az ezzel együtt élést.Pl. kérd meg a családod,barátaid,hogy lehetőleg mellőzzék a hirtelenséget,esetleg te is koncentrálj picit jobban kifelé.Sok szerencsét!
2015. nov. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én már sok mindent összetörtem, úgyhogy téglafonossá lettem :D Akik már ismernek igyekeznek vigyázni, de túl érzékeny vagyok. Elég fárasztó, és a sokk utólag is sokáig bennem marad. Egyszer amiatt dermedtem meg az út közepén mert rám dudáltak, ha nem dudál a kocsi át is értem volna -_- Igaziból már több balesetem is volt, mégsem vagyok körültekintő. Táncikálva sétálok meg minden XI Miéért? Nem tudom talán hordanom kéne egy pólót ami azt üzeni: körülöttem csak óvatosan. XD

Köszönöm a válaszod, megnyugtató hogy más is küzd ezzel :)

2015. nov. 4. 00:48
 4/5 A kérdező kommentje:

Hú nemár, utólag visszaolvasva lököttebbnek tűnök mint gondoltam -~-

S.O.S

2015. nov. 4. 00:52
 5/5 anonim válasza:
Csatlakozom az ijedősök klubjához. Keresem én is a választ. Gyakran vagyok elmélyült állapotban. Talán elfáradok, és relaxálok mosogatás közben, vagy a gyárban nagyon koncentrálok a munkára, kizárom a külvilágot....És akkor valaki a fülembe kiabál...sikítok és teljes egészemben összerezzenek. A nagyfiam már tudja otthon,hogy úgy kell kijönnie a konyhába, hogy végig kopogja az előszobafalat.Különben megijedek, összeszorul a szívem, álló helyzetben felugrok a görcstől, és sikítok. OKA talán, ha meg kellene fejtenem:- Sokat és sokan bántottak.Nem szeretek veszekedni, tűrök és hallgatok.Kialakul egy túlzott érzékenység és önvédelemi reakció. Nem szeretem, ha rámdördülnek nagy hanggal, mert félek.Rosszul leszek. Volt olyan kolléga, akit meg is csaptam, mert direkt szivatott, nekem meg lendült a kezem önvédelemből.Nem normális, de ezt hozták az évek.(60) Annyit hozzátennék, hogy amikor volt egy szerető barátom ,és nem voltam egyedül, akkor megszűnt ez a stressz bennem. Nem sikongattam a gyárban. Úgyhogy van némi megoldás. Terapeutához nem fogok menni, az 100 %. Az élethelyzetet, ami erre megoldás,azt nekem kell megteremteni. De várom az okos hozzászólásokat. Aki viszont dilettáns a témában, az maradjon csendben!!! Mert borzalmasan sok hülye ír feleslegesen erre az oldalra!!!!
2020. máj. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!