Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Boxerre kell valamilyen engedély?

Érdeklődőolvasó kérdése:

Boxerre kell valamilyen engedély?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy boxert venni csak nem tudom kell e valamilyen engedély ahoz hogy az utcán is nálam lehessen vagy hogy eggyáltalán megvehessem

A válaszokat előre is Köszi.



2015. nov. 6. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Megvenni megveheted, otthon azt csinálsz vele amit akarsz.

Utcán nem lehet nálad. KKV.

2015. nov. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még meg sem veheted, közterületen nem hordhatod magadnál.

[link]

2015. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"Megvenni megveheted," - Tévedés.
2015. nov. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Közbiztonságra különösen veszélyes tárgy. Nem birtokolhatod. Még jogos önvédelem esetén is felelősségre vonnának a használatáért.

Semmiféle engedély nem kérhető kizárólag támadásra alkalmas eszközre.

2015. nov. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről


[link]


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.


4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek (ezek különféle fegyveres és rendvédelmi szervek, biztos nem vagy tagja egynek sem) részére forgalmazható.


A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

[...]

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);


---


Összefoglalva: hivatalosan nem vásárolhatsz és nem viselheted, de ha valahonnan a lakásodba kerül egy, akkor otthon büntetlenül nézegetheted.

2015. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam hogy késre 8cm oengehosszig nem kell engedélly ez igaz?

Ha nem akkor ilyen engedélyt hol lehet szerezni?

2015. nov. 6. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy engedély késre nem létezik. A 8 centis dolog, amit említesz úgy néz ki, hogy 8cm pengehosszt nem meg haladó kés lehet nálad közterületen, és ha védekezel vele, nem az lesz az első a hatóságnak, hogy mi a faxért volt nálad egy böllér kés. (cm-nél nagyobb pengéjű kés közterületen nem lehet nálad (az autó is annak számít). Van egy olyan része a törvénynek, hogy jó rejtve lehet "szállítani". Amúgy ilyen eszköz birtoklása szabálysértésnek minősül és 50ezer a bünti érte.
2015. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
(=8 és az utolsó mondatom így helyes közterületen való birtoklása, otthon a házban lehet.
2015. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én azt hallottam hogy késre 8cm oengehosszig nem kell engedélly ez igaz? " - Részben.

Valóban, a "normál késre" igaz a 8 cm-es szúróhossz vagy vágóél.

De rugós-kés, pillangó kés, pengét kilövő kés esetén ez a szabály nem érvényes, ezekből a kisebb sem tartható.

2015. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!