Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak, ha nappali ösztöndíjas PhD hallgató vagyok és még 2 hónapom van hátra a félévből, viszont bejelentett munkaviszonyt létesítettem?

Figyelt kérdés
Nekem december közepétől lenne munkám és a doktori iskola szabályzata szerint ha most megszüntetem a jogviszonyom, akkor vissza kell fizetnem az eddig kiutalt ösztöndíjakat. Mivel nem tudnám visszafizetni, így meg kell várnom, hogy ez a félévem lejárjon és ha a következő félévbe passzívra rakatom magam, akkor nem kell csak fizetnem, szóval félévente visszafizetés nélkül meg lehet szüntetnem a jogviszonyt, de félév közben nem. Ugyanakkor van arra lehetőség, hogy dolgozzak, de ehhez mindenféle engedélyeket kell kérnem a témavezetőmtől, a dékáántól, a munkahelyemnek is ki kellene töltenie egy olyan papírt, hogy heti 20 órát biztosítanak nekem arra, hogy a kutatásaimat elvégezzem, aminek a cégem nem hiszem, hogy örülne, ha felvenne és a hetem felét nem tölteném bent 2 hónapig....akkor már mindegy, ha olyas valakit vesznek fel,aki teljes munkaidőbe tud dolgozni. Arra gondoltam, hogy eleve mire lemegy ez a herce-hurca, igazából egy hónapom maradna a suliból. És ha esetleg megcsinálnám azt, hogy senkinek nem szólok, bejárok dolgozni, de a felvett tárgyakat is teljesítem és csak egyszerűen februártól passzívra rakatom magam, akkor ha ez véletlenül kiderülne, hogy nekem 2 hónapig volt munkaviszonyom az ösztöndíjam mellett, annak milyen következményei lehetnek? Csak kizárnak a doktori iskolából? Esetleg a munkahelyemnek is lehet belőle baja (de ha én nekik nem szólok semmit, és ők nem tudnak róla, akkor nem hinném, hogy bármi problémám lenne a munkahelyemen)? Esetleg erkölcsibe belekerül egy ilyen dolog? Vagy egyáltalán nyomon követi ezt valaki, hogy én phd mellett dolgozom-e? Mert eredetileg engem úgy vettek fel phd-ra is , h munkaviszonyom volt még utána egy hónapig, de akkor azt tanácsolták, mire végigpapírozom a dolgot,addigra lejár a munkaviszonyom is, úgyhogy felesleges szólnom bárkinek is. De ebben az esetben azt tanácsolták, mivel 2 hónap maradna a félévből, hogy engedélyeztessem.
2015. nov. 9. 14:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!