Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki hosszú éveken át...

Ha valaki hosszú éveken át nem foglalkozik semmivel, csak heverészik, lustálkodik, akkor romlik a fogékonysága és a tanulási képessége?

Figyelt kérdés

Mikor középsuliba kerültem, az egészet félvállról vettem és szinte semmivel se foglalkoztam. Minden évben buktam valamikor matekból és magyarból, másik évben fizikából és töriből. Eljutottam az érettségiig, nem lett valami kiemelkedő az eredmény (infóból lett csak 4-es). Azt vettem észre már az érettségi előtti hetekben magamon, hogy sok minden ami régen szinte játszi könnyedséggel ment, sokkal nagyobb erőfeszítést igényel mentálisan, mint korábban. Ha olvasok egy szöveget nem tudom olyan pontossággal összerakni a tartalmát a fejemben, nehezebben megy hosszabb fogalmazások megírása, összetettebb problémákat nem vagyok képes elsőre átlátni, egyre lassabban számolok fejben, sőt még a gépelés is jelentősen lassabban megy. Továbbá a beszédem is szét van zilálódva, ha valaki spontán kérdez valamit, nem találom a szavakat, még akkor sem, ha úgy érzem, tudom mit akarok mondani.

Most bekerültem egy szoftverfejlesztő céghez, elmondták, ezzel meg ezzel foglalkoznak és ennek része a C# programozás. 1 hónapot adtak, hogy megtanuljam a C#-ot, pár napja kezdtem el olvasni a C# programozást és még a legegyszerűbb feladatot is hosszú percek alatt rakom össze magamban, hogy mit kérnek. Legbelül érzem, hogy nagyon kevés lesz 1 hónap arra, hogy ennyi idő alatt belejöjjek. Szinte érzem magamon, hogy nem vagyok képes órákon át koncentrálni egy feladatra, nem olyan fogékony az agyam, mint régen volt.

Hogyan nyerhetném vissza a régi önmagam? Helyreállítható az agyamban okozott "kár"?


22/F



2015. nov. 10. 06:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ellustultál... ha aktívan tevékenykedsz és fejleszted az agyad akkor egy idő után megint normális leszel.


Memóriajátékok, gondolkodtató feladatok, keresztrejtvények, sudoku és egyéb agyserkentők ajánlottak.

2015. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, még semmi de semmi nincs veszve. De ahogy az előző hozzászóló is írta át kell "mozgatni" az agyat.

Berozsdásodott, eltunyult, de ahogy a testet is a fokozatos és folyamatos edzéssel, úgy az agyat is formába lehet hozni.


Annyit tennék még hozzá, hogy olyan dolgokat is csinálhatsz az agytorna mellé, ami segíti a folyamatot.


Vagyis ne csupán a szellemed edzd, hanem magát a testedet is. Menj gyakrabban szabad levegőre, mozogj, egyél egészséges kajákat, aludj eleget. Ne bámuld folyton a képernyőt, ne babráld folyamatosan a telefonodat. Amikor lehet (pl. utazás közben) "kapcsold ki" az agyad, csak úgy ábrándozz, kalandozzanak el a gondolataid mindenféle ketyere bámulása, bizgálása helyett.

Ne igyál sok kávét, kólát, enegiaitalokat, h. ezekkel stimuláld az agyad, mert többet ártanak, mint használnak.

Viszont több vizet igyál és lehetőség szerint egyél minél több gyümölcsöt, zöldséget. Nehéz kajákkal folyamatosan leterhelt gyomor, leterheli az egész szervezetet és olyankor az agy is csökkentett üzemmódban tud működni.


Tehát úgy 'en bloc' fel kell ráznod magad, az életed, a hozzáállásod a dolgokhoz. Aktívabbá kell válni minden téren és sok mindenen változtatni, és meglásd meg lesz az eredménye.

2015. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!