Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek keresettek e a...

Szerintetek keresettek e a női hegesztők?

Figyelt kérdés

Színkitűnő tanuló vagyok, külföldre megyek nyelvi középsuliba, ott elvégzek egy nyelvi egyetemet, majd szeretnék elvégezni egy hegesztői képzést, hogy onnan mehessek hegesztőnek. Fizikailag erős és kitartó vagyok, jól rajzolok és precíz vagyok. Ha ez a szakma nem jönne össze, vagy kifáradnék benne, akkor elmennék fordítónak.

Csak azt szeretném tudni szerintetek lehetséges e, hogy én hegesztő legyek?14/L

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 13. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem tudom honnan jött, de marhára nem nőies szakma. Én biztos, hogy soha nem hívnék női hegesztőt, nem venném komolyan. El kell fogadni, hogy vannak szakmák, amikben biztos a nők is jók tudnak lenni, de nem nekik való.
2015. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze vagány csaj lehetsz;)
2015. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem pl semmi kifogasom nem lenne ellene. Nalam az elvegzett munka minösege szamit nem az h nö csinalja e vagy ferfi.

Szemelyesen ismerek nöi buszsofört, festöt(aki a hazakat festi, nem a kepre gondolok) es kömüvest is. Ugyanolyan jol vegzik a munkajukat mint ha ferfi csinalna.

2015. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De amúgy az első vel értek egyet a nők érzékenyebbek ne harcold le magad
2015. nov. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Ez sztem egyentöl függ, nem lehet igy altalanositani.
2015. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szintén nem ajánlom.

Nem arról van szó, hogy nem lennél elég jó benne, hanem az emberek hozzád való viszonyulása lenne eléggé kétséges. Esetleges bizalomhiány, némi lenézés és beszólogatás gyanús a dolog, úgyhogy nem hinném, hogy jól éreznéd magad a szakmában.

2015. nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg elektródavezetéssel nagy gondod nem lesz, ez az általánosítás épp működni szokott hölgyekre. Inkább a fémipari alapismeretek lehetnek kicsit neccesek, meg előfordulhat gond tűzvédelmi alapok elfelejtéséből a gyakorlatban. Ezt azért írom, mert kitűnőnek lenni egészen más, mint az a bizonyos "műveltségre való hajlam", ami az igazán jó szakembereket jellemzi minden szakmában és szakon. Ez a "hajlam" igazából egy képesség, ami lehet ösztönös vagy tanult (jó esetben ösztönös alapok továbbfejlesztve folyamatos tanulással, gyakorlással), és annyiból áll, hogy ami érdekelt (és miért ne érdekelt volna), azt elsőre tudni fogod, de nem csak megjegyzed, és nem csak kérdésre (vizsgáztatásra, formális körülmények közt) szeded elő könnyen, hanem munka közben, folytonos "kreatív munkatárs üzemmódban" is neked dolgozik a teljes tudásanyagod, tehát akkor is kezedben vannak az ismereteid, amikor szinte (tényleg csak szinte?) poénkodni kell már a feladat nehézségi fokán, és "hülyébbnél hülyébb" megoldások közt lesz valami, ami erős javítgatást követően használható lehet, beválhat.


Másfelől viszont rengetegen a szakmai alapok nélkül, jó kézzel, ösztönösen hegesztenek elég komolyakat is, a rajzolvasás úgy ragadt rájuk (az is egy tehetség, hogy rájuk ez ragad), és tényleg, tényleg nagyon jók a szakmában, mire mondjuk elérik a negyvenet.


Amit említenek, hogy nem lánynak való, az hülyeség. Ragaszkodni kell a rendes, működő elszívóhoz, flexeléskor (rohadt sokat fogsz csiszolni vele) használni a kényelmetlen és párás maszkot, és nem kell csupasz kézzel és arccal UV-ben fürödni, csak mert a legöregebb kolléga is szemhéjpajzzsal heftelget 12 órában, és nem bőrrákos.


Arra azért fel kell készülnöd, hogy lesznek reggeli köhögések, és fekete mocsok gyűlik össze az orrodban minden nap végére csak a műhely levegőjéből is. Azt is tudni kell, hogy aki nem kap néha-néha nagy adag olvadékot a bőre alá, az nem is hegeszt. A szemed szent dolog, pajzsban kell hegesztened, a lehető legsötétebb üveggel (vagy beállítással), ami még használható kompromisszumok nélkül adott áramerősségen, és csak védőszemüveggel forgácsolj! Még huzalcserekor is erősen ajánlott a szemcsi. Sosincs baj, de abból elég lenne egy is.

2015. nov. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez szép terv, de ebben a formában nem lesz belőle semmi, ebben szinte egészen biztos vagyok. Ha elmész külföldre (de akár itthon is) és elvégzel egy nyelvszakot, akkor már nem akarsz elmenni hegesztőnek. Megszokod a kényelmes, tiszta, fizikai megterheléstől mentes, egészséges munkakörülményeket, amiket akkor már nem akarsz feladni. Ha van is műszaki érzéked, az valószínűleg teljesen háttérbe szorul. Az ismerettségi körödben is szinte mindenki értelmiségi munkára fog berendezkedni. Nem akarod majd, hogy kinézzenek maguk közül, ezért inkább elmész valami irodai munkára, akár sokkal kevesebbért is, mint amennyit hegesztőként kereshetnél. És amúgy is derogálni fog a fizikai munka. Lehet, hogy most 14 évesen nem így gondolod, de az élet azt mutatja, hogy az emberek már csak ilyenek. Sajnálom, ha lelomboztalak, de ez a valóság.
2015. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!