Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem gondolkodnak az...

Miért nem gondolkodnak az emberek?

Figyelt kérdés

Most egy hosszú kifejtés következik:

Szóval azt látom a világban, hogy léteznek különböző ideológiák, legyen szó politikáról, vallásról, történelemről. Ahogy én látom, leginkább a következőképp tudnám szemléltetni: Van egy kocka, amelynek minden lapja más színű. Ez a kocka jelképezi a tényeket. A kocka körül pedig állnak a különböző ideológiák. Mivel mindegyik más szemszögből látja a kockát, mindegyik más színűnek látja azt. Az ideológiák pedig azon vitáznak hol hevesen, hol kevésbé, hogy a kocka milyen színű. Az emberek, pedig ahelyett, hogy körbejárnák a kockát, megismernék minden oldalát, látnák, hogy az többszínű, és saját véleményük lenne róla, egyszerűen csak beállnak az egyik ideológia mögé. Na ez miért van??? (Kérdi egy olyan, aki szereti körbejárni a kockát)


2010. márc. 19. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy hihetetlen kérdés! hihetetlen kifejtéssel, és szemlélettel. Imádok így belemenni a dolgokba. Nos, én úgy gondolom, (előre monddom, hogy én a körbejárós típus vagyok), hogy azok az emberek, akik úgy élik az életüket, hogy oviba jártak, jó vagy rossz a kapcsolatuk a szüleikkel, majd iskolába, különböző élményekkel, utánna pályaválasztás, majd munka, ez is legyen különböző... azok igazából nem is ismerik a világot. Hisz nekik mi volt csak a lényeges? Saját maguk. Oké, lehet, hogy eközben megismerkedtek a művészetekkel, a katarzissal, de ha egyszer sem bírtak leülni, és csak merengeni a dolgokon. Lehet nem olyan fajták, de annál nincs is jobb, ha valaki indokokat keres, hogy bebizonyítson, vagy megcáfoljon valamit. És ha van egy szép idézet, azt elolvassák, pár mp-ig tart a katarzis, de azután elfelejtik. És ha tovább gondolkodnának, belelátnának a mondat igazi jelentésébe, sokkal nagyobb élményük lenne. És azt hiszem, hogy ez a dobókocka, csak annak mutatkozik színesnek, aki azt akarja, hogy szines legyen. Egyébként, az embereknek elég egy oldalnyi tény..
2010. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13/L voltam...lehet gyerekes vagyok még, de én így gondolom
2010. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többsége, ha valamilyen színűnek látja a kocka egyik oldalát és ehhez az álláspontjához ragaszkodik, akkor meg akarja azt védeni. Pláne ha már eleget veszekedett és vitázott a többi oldalnál állóval, már csak azért sem megy arrébb, nehogy be kelljen ismernie a többinek (és magának), hogy esetleg tévedett. Az sem jár jobban aki körbejárja a kockát, mert bár ismeri minden színét, nem tud senkivel beszélgetni a kocka minden színéről, amíg más nem járja körbe.
2010. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a csoporthoz tartozáshoz vezethető vissza. Az ember ugye társas lény, és szeret húzni valahova. Ideológiák szerint csoportba rendeződik. Egy ilyen csoportból nem akar kikerülni, ezért nem vesz tudomást az adott ideológia gyenge pontjairól, így máris kész egy nem gondolkodó-birka ember. Itt jövök a képbe én, mint egyke gyerek, aki egyedül fedezte fel a világot saját ötletekkel, és gondolatokkal(persze ott voltak a szülők, de az ember amúgy rengeteg mindent tanul a vele egykorúaktól is). Mára ez megváltozott, és közösségi ember lettem, de(szerencsére) a tömeg gondolkodásmódja máig idegen maradt tőlem. Ezért vagyok másabb, és talán még vannak páran hasonlók.
2010. márc. 19. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ebbe belegondolunk, ez filozofálásba vezet, a filozofálás oda torkollik, hogy semmi sem számít, ergó minden számít. Ma este részt vettem egy kb 4órás tömény filozofálásba és a végeredmény tudod mi? Semmi. Semmi sem számít.
2010. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ide én is eljutottam. Aztán úgy gondoltam, hogy ha más értelme nincs az életnek, akkor mi lenne más, minthogy örömet okozzak MAGAMNAK? Azóta így élek...
2010. márc. 19. 22:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, így van és azért van sok kedves ember, mert nekik az okoz örömöt, ha kedvesek lehetnek másokkal ,egó ők is csak magukkal törődnek. És vannak akiket bunkónak tartanak mert ő nekik az okoz örömet, ha leolthatnak vagy irritálhatnak másokat. A kettő közt az a különbség, hogy az elsőt jobban szeretik érthető okok miatt, pedig mindkettő fajta ember csak azért csinálja ezt, hogy saját magának jó legyen.
2010. márc. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem ahhoz, hogy boldog legyek, fontos, hogy szeressenek az emberek, ezért kedves vagyok azokkal, akikre szükségem van.
2010. márc. 20. 13:32
 9/9 anonim válasza:
Miért nem gondolkodnak az emberek? Pont ezt a kérdést írtam be a google-ba és ide lyukadtam ki :) A válasz már ott motoszkált bennem, csak valahogy nem tudtam megfogalmazni. Mondhatjuk úgy is, h ott rohangásztam a kocka körül, mint egy kerge birka és csak néztem az embereket és nem értettem őket. Nem vettem észre a kockát...
2013. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!