Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vasváron az okmányhivatalban...

Vasváron az okmányhivatalban mennyiért csinálják meg a személyigazolványt 14 évesnek? Már volt, csak lejárt

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nemigen.
2015. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvasd el mégeszer..
2015. nov. 17. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy betöltötte, vagy még csak közel annyi? Ha volt már igazolványa, és cserélni kell, akkor bizonyára betöltötte a 14. életévét, mert addig érvényes, 6 éves kortól.


„Illetékmentes:

• a 14. életévét be nem töltött polgár esetében, kivéve az elveszett, megsemmisült okmány pótlása”


Egyébként: „Az eljárási illeték 1500 forint.”

Ez esetben „Az ügyfél költségmentességi kérelmet terjeszthet elő ha kereseti, jövedelmi és vagyoni viszonyai miatt az eljárási költséget vagy egy részét nem képes viselni.”


14 éven aluli számára egyrészt kedvező lehet, hogy a lakóhelye szerint illetékes jegyzőnél is beadhatja a kérelmét, nem kell okmányirodába mennie. Ennek viszont hátránya, hogy igazolványképet kell vinnie, míg az okmányirodában ingyen készítenek fényképet.


Itt olvasható mindenféle tudnivaló, a díja is: [link]


Attól nem függ a díja, illetve esetleges illetékmentessége, hogy melyik településen csináltatja. Mindenütt ugyanazok a szabályok és díj-feltételek vannak.

2015. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tegnap lettem 14 éves, és ma elmentünk megcsináltatni ,és tényleg 1500Ft köszönöm. (Igaz tegnap nem láttam a választ, de köszönöm :) )
2015. nov. 18. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!