Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol van ilyenkor Isten?

Hol van ilyenkor Isten?

Figyelt kérdés
Valamilyen szinten én is hívő vagyok, és imádkozni is szoktam, ha valamikor nagyon rossz helyzetben vagyok. De hogy segítene rajtam, meg a "hétköznapi" problémáimon, ha annyi embernek van rá igazán szüksége, s sokszor ők sem kapnak segítséget? Hol van egyáltalán Isten ezekben az időkben? Hogy hagyna hogy a világunk tönkremenjen? Vagy így van megírva?
2015. nov. 17. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor a hullám közelít, a vízszint lecsökken, aztán megnő, majd normális lesz.


NINCS középút a szélső utak nélkül, ha nem lenne rossz a világban, nem tudnánk, hogy mi a jó, egyik oldal nincs a másik nélkül.


Szerintem te is megérted a dolgot, ha végiggondolod pártolás nélkül, több nézőpontból :)

2015. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És Istent nem érdekli a rossz sorsú emberek (halálos betegek, háborús övezetben élők) szomorúsága, nyomora?
2015. nov. 17. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Isten, nem létezik.
2015. nov. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vagy mindenki magával foglalkozik vagy a mindenki másnak segít alternatívák közül melyik volna a jobb?


Mind megfogunk halni... A világ egy tömegsír, ahol egymást esszük reménytelenül, míg el nem esünk a csatatéren az idővel folytatott keserves harcban.

2015. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg egy másik perspektívából nézni (elméletben):


Ha teszel valami jót valahol, kiemelkedően jót, az emberek tudni fogják, hogy azt a jót tetetted, ott, ahol tetted, de máshol nem tettél semmit, vagy mert nem tudtál, vagy nem akartál, vagy nem tudtál róla, stb.


Ott az emberek utálni fognak, mert te nem tettél semmit, hagytad őket szenvedni.


Két oldalt kaptál: egy, ahol megmentettél milliókat, ahol egy megmentő vagy, és egy másik, ahol hagytál meghalni ezreket és éhezni még százezreket.


Érted a lényeget? ez csupán egy gondolatmenet, de a lényege ugyan az: milyen szemszögből nézed?


Ha ránézel egy cilinderre oldalról egy négyzetet látsz, de ha felülről, vagy alulról nézed egy kört.

2015. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sanyji ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha feltetted ezt a kérdést, akkor induljunk ki abból, hogy ez az Isten mindenható. Tehát nincs lehetetlen a számára, végtelen. Akármennyit ad, akkor is végtelen marad. Egyszerűen korlátlan.

Ismered azt az Istent, akihez imádkozol? Ha keresed megtalálhatod. Emberileg nézve szerinted helyes az, hogy csak akkor imádkozol, ha rossz helyzetben vagy? Elég-e ennyi Istennek? Nem mi emberek okozzuk-e ezt a sok rosszat a világban azzal, hogy nem az Istennek engedelmeskedünk, hanem a saját utunkat járjuk inkább, ami a halálba vezet?

Nem, kedves barátom, Isten nem ilyennek teremtette a világot, mi tettük ilyenné, hogy ott az Édenkertben a sátánra hallgattunk, aki becsapta az első emberpárt és ezáltal beengedtünk a bűnt az életünkbe és jogot adtunk a gonosznak a világ felett. Ma is ugyanezt teszik az emberek, mint anno Ádám és Éva, nem az Istenre hallgatnak.

Viszont Jézus Krisztus minden emberért meghalt a kereszten és megfizette minden ember tartozását. Soha életében egyetlen bűnt sem követett el, de mégis megölte sátán. Ugyanis a bűn zsoldja a halál, tehát a bűnösnek meg kell hallnia, de őbenne nem volt semmi bűn. Jogtalan volt a halála, a sátánt mondhatni tökéletesen kijátszotta az Isten a mi javunkra. Örök életet kaphatunk, ha hiszünk az Ő Fiában aki meghalt mi bűneinkért, elképesztő szenvedések közepette. És értünk bűnösökért halt meg, nem mint jókért.

Keresd ezt az Istent és meg fogod találni. Ott a Biblia, olvasd az Újszövetséget és ismerd meg Jézus Krisztust, a Megváltót, az egyetlen utat az örök élethez és Istenhez!

Kívánom, hogy valamennyien, akik ezt olvassák megtalálják.


Áldjon az ÚR!

2015. dec. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!