Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el, hogy a...

Hogyan érhetném el, hogy a beszédem dallamosabb legyen?

Figyelt kérdés

Pár hete vettem egy jobb minőségű mikrofont és vígjátékok párbeszédét írom át és azt mondom fel hangszerkesztő programokkal rögzítve. Azt vettem észre a visszahallgatásnál, hogy az én hangom lapos, monoton, egyhangú, sivár, rekedt, szóval tényleg minden, csak arra nem alkalmas, hogy elő tudjak adni dolgokat élvezettel, megfelelő hangsúlyozással. Ha hangsúlyozok bizonyos dolgokat is, akkor inkább csak hangosabban beszélek, de semmi egyéb jele nincs annak, hogy most valamit lényegként emelek ki a beszédemben. Hogyan tudnék jobban hangsúlyozni, hogy dallamosabb legyen a hangom? Milyen módon tudnám a hangom változtatásával kifejezni az érzéseimet? Van köze ennek valami depresszióhoz, vagy bármilyen negatív érzelmi állapothoz/hatáshoz?

20/F



2015. dec. 1. 20:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Érzelmi állapot befolyásolhatja a hangot, beszéddallamot.

Ha ilyen gondod nincs, akkor szerencsés helyzetben vagy, mert csak beszédtechnikai gyakorlatokat kellene végezned. Beszédtechnika tanár vagy logopédus adhat gyakorlati tanácsokat, amikkel változtathatsz a beszédeden.

Érdemes nem azonnal a filmekkel kezdeni.

Többek között érdemes lenne megfigyelned, mennyire tiszta az artikulációd, a magánhangzókat kellően nyitott szájjal képzed-e; a hangod "elöl" szól-e, vagy hátra szorítva beszélsz. A helyes mondathangsúlyokat mondatok olvasásával kellene begyakorolni. Központozás változtatásának értelemmódosító hatását érzékeltető felolvasások is sokat segítenek.

2015. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!