Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ficus Benjamina. Egyes levelei...

Adam1c1 kérdése:

Ficus Benjamina. Egyes leveleinek a vége szárad, és olykor-olykor el is hullik némelyik. Miért?

Figyelt kérdés
Téli viszonylatban úgy érzem megfelelően világos helyen van, és a hőmérséklet is optimális körülötte (18 - 20 celzius). Agyon sem öntözöm (heti egyszer kap, alulról vizet). Huzatnak sincs kitéve. Szépen ki van kötve, ahogy kell egy hurkapálcához, hogy egyenesen nőjön felfelé. Idén nyáron kaptam. Boltban vásárolt. Azóta friss virágföldden fel is töltöttem a cserepének felső részét (mert hiányzott belőle). Vannak szép új hajtásai, levelei, ágai, és legnagyobbrészt hibátlan kis növény :-) Viszont aggódom érte, mert egyik piciny régi ágacskája már csupasz egy ideje. Plusz ugye egyes leveleinek a vége szárad kifelé. Már arra is gondoltam hogy enyhén poros leveleit áttisztogatom egyenként, de kitines védőrétegét nem akarom bántani. Nem tudom mit csinálhatnék jobban. (kérésre képet is tudok küldeni)

2015. dec. 2. 17:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!