Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalataitok a Windows op rendszerű telefonokkal kapcsolatban? Jobb mint az Android alapú, vagy IOS?

Figyelt kérdés
Egy Windows lumia 980-as vételén gondolkodom, de még sosem volt ilyen oprendszerű telefonom.. A marketben megtalálhatóak nagyjábol ugyanazok a dolgok..? Vagy kisebb a kínálat? Egyéb tapasztalatokra is kiváncsi vagyok, hogy pl hogy teljesít stb... köszönöm előre is. :)

#Windows #mobil #mobiltelefon #telefon #rendszer #lúmia #windows lumia 980 #lumia 980
2015. dec. 3. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A kínálat csak töredéke az android szoftvereknek. Mindenki arra panaszkodik, hogy nincs rá semmi. Nyilván nem arra fejlesztenek első sorban, mert a piacnak csak nagyon kis hányadát teszi ki. Maga a telefon kb ugyanazokkal a problémákkal kűzd, mint a többi okostelefon. (akkuidő, néha furán viselkedő alkalmazások, kicsit lelassul, ha túl sok szemét fut rajta, vannak hülyeségei).
2015. dec. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A te véleményed szerint melyiket érdemesebb venni? mondjuk egy lumia 950-es (a simát nem az xl-t) /fent el is irtam...:)/ vagy egy hasonló árkategóriában lévő androidot?
2015. dec. 3. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire akarod használni. A Nokiák még mindig igényesek a dizájnban. Árban jelenleg nem tudom, hol állnak, de valószínűleg versenyképes a hasonló kategóriájú android készülékekkel. Kidolgozás és ár szempontjából kb ugyanaz lehet, mint a felső és közép kategóriás android kínálat.

A különbség a szoftver. A világ több mint fele androidot használ. Amég wp-t csak alig több mint 2%. Nyilván alkalmazások szempontjából összemérhetetlenül kisebb a kínálat, mint amit a google play kínál droidokra.

Viszont a Microsoft beígérte a win10-et az okostelefonjaikra. Ha ebből valóban lesz valami, és a mostanában kapható készülékekre is elérhető (és használható) lesz, annak még lehet is valami haszna.

Én az androidot javaslom, de bevallom, elfogult vagyok.

2015. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem szabad elfelejteni, hogy pont az Android népszerűségéből kifolyólag az ilyen OS-es telefonok biztonságos használata, adatok levédése illetéktelenek elől jóformán lehetetlen. (leszámítva talán a napokban debütált BlackBerry PRIV-et.) Ezzel szemben a Win-es telefonok pont a kis népszerűség miatt sokkal-sokkal biztonságosabbak. egyébként az, hogy nincs rá elég app, az csak látszat, ugyanis valóban kevesebb van rá, mint pölö Androidra, de csak annyival, amennyivel több a használhatatlan, értelmetlen Androidon.
2015. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért azt hozzá kell tenni, hogy ha nem vagy kormányügynök, vagy valami hasonló, a kutya nem kiváncsi az adataidra. Nem tudnak meg a telefonodon található adataidból sokkal többet, mint amit az átlag amúgy is szétkürtöl a fészbúkon. Ja, és pont a blackberry került botrányba még a nem túl távoli múlban, ha jól emlékszem, adatlopással, kiszivárogtatással kapcsolatban. Pedig elvileg az arról szólt, hogy mennyire biztonságos üzleti célú készülék...
2015. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kevés az app? Nézd meg mi kell neked, és hogy van e az MS.nek

Hogy a wp belassul, mert szemét fut rajta? Na ilyen nincs. Van olyan hogy a telefonom hetekig nincs kikapcsolva, újra indítva....Droidot minimum naponta egyszer kell újraindítani

Igen, biztonságos, mert az op rendszer, és az appok is zárt környezetben futnak

2015. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Laptopológus válasza:
Jelenleg is több Androidos és Windowsos készüléket használok.Nyilván több app van Androidra,viszont minden szükséges progi megvan wp-re is.A két op.rendszer viszont összehasonlíthatatlan,sokkal jobban gördülékenyebben megy Windows. Nincs akadás,lefagyás,órákig gondolkodás mint a droidnál.Ne köpködjetek rám,nekem ez a tapasztalatom és szubjektív véleményem.Hajrá Lumia.
2015. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!