Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy mondom angolul?

Hogy mondom angolul?

Figyelt kérdés
regen szedtem ezt a gyogyszert, aztan valtanom kellett masikra ,mert megszokta a szervezetem?!
2015. dec. 4. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
I used to take this medicine but i had to change another because my body addicted.
2015. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2015. dec. 4. 18:13
 3/5 Pelenkásfiú ***** válasza:

"change another"

Ennek így semmi értelme. Esetleg ha egy "to"-t a két szó közé teszel.


"my body addicted"

Az "addict" nem ige, hanem főnév. Az "addicted" pedig melléknév, tehát ez is értelmetlen.

Arról nem is beszélve, hogy teljesen mást jelent, hogy függő lettél és nem tudod abbahagyni a gyógyszert, vagy hogy már nincs hatása, ezért másik kell.


Nem tudom, ezt hogy mondják pontosan, de így fogalmaznám meg:


...because after a while it had become ineffective.

2015. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

I started to take this medicine a while ago, but then I had to change it for another one because my body got used to it.

Az addicted, az a függövé vált :) a get used to smthng kifejezes jelenti a valamihez hozzaszokni, megszoknit.

2015. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
KoSzonom mInd a ket valaszt!!
2015. dec. 6. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!