Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1 perfekt németes leírná...

Ryu9 kérdése:

1 perfekt németes leírná nekem ide ennek a szövegnek a pontos fordítását? A szöveg:örökké várni fogok rád! Nem akartam direkt semmilyen fordítót mert azok nem pontosak! (tetóváláshoz kell és ezért ilyen fontos)

Figyelt kérdés

2015. dec. 9. 02:41
 1/5 anonim válasza:
Ich werde immer an dich warten.
2015. dec. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Spricen dose maximum
2015. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pont ettől féltem!már két ember írt értelmesen választ de egyik sem úgyan az 1szó eltérés van...na most akkor hogy dötsem el melyik a valós? Ich werde immer auf dich warten ez volt a másik válasz!ezt nyelvvizsgás írta.
2015. dec. 9. 15:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy auf, mert a warten ige elöljárós vonzattal áll. Az is biztos, hogy auf dich, mert az auf tárgyesettel áll.

Én nem írnám bele a mondatba a werden igét, ugyanis a jelenidejű igealak önmagában jövőidőt fejez ki, ha áll mellette jövőidőre vonatkozó szó (pl. időhatározó). Ennek kapcsán pedig nem az immer-t használnám, mert annak a jelentése = mindig. Az "örökké" azért ettől kicsit több.

Apróság, de ha egy életen át fogod magadon hordani, és nyilván valaki "ihletett" erre, akkor a dich-et nagybetűvel írnám, a régi helyesírás szerint.

Személy szerint így írnám:

Ich warte ewig auf Dich.

vagy, ha ragaszkodsz a werden-hez:

Ich werde auf Dich ewig warten.

2015. dec. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!!
2015. dec. 11. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!