Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség az ajánlott és...

Mi a különbség az ajánlott és az elsőbbségi levél között?

Figyelt kérdés

Eltudnátok nekem magyarázni pontosan, illetve hogy hogyan működik, ki veheti át, azonos lakcímű, meghatalmazás... Soktól sokfélét hallottam már, de a neten nem találtam pontosan leírást. Külföldön is ugyanúgy működik, mint belföldön?


Előre is köszönöm!


2015. dec. 9. 18:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést! Nagyon elírtam.... ajánlott és tértivevény közöttire vagyok kiváncsi! :D
2015. dec. 9. 18:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ajánlott esetében, amennyiben eltűnik a levél a szelvény segítségével utána lehet kerestetni h. kb. hol tűnhetett el.

Illetve ezzel tudod (amennyiben szükséges) bizonyítani, hogy te feladtad a levelet.


A tértivevény az ajánlotthoz kapcsolódó +

(tehát külön tértivevényt nem lehet feladni)

Ilyenkor a kitöltött tértivevény szelvényt is visszakapod. Csak nem rögtön a feladáskor (mint az ajánlószelvényt), hanem miután a leveledet a címzett átvette. Tehát ezen a papíron szerepelni fog az átvevő aláírása és az átvétel pontos időpontja is. Így biztosan tudja a feladó, hogy a levele célba ért, megkapta, akinek szánta azt.


Gondolom külföldön is hasonlóképp működik ez az egész.


ÁTVÉTEL (hivatalos verzió)

Az ajánlott és tértivevényes küldeményeket pedig az veheti át, akinek címezték, illetve az, akit a címzett erre meghatalmazott.

A postánál külön nyomtatvány van erre a meghatalmazásra. Azt kell vagy a postán leadni, vagy a postásnak odaadni és miután a hivatal feldogozta (regisztrálták kik lehetnek a meghatalmazottak) már ők is átveheti a küldeményt.


Azért írtam fent, hogy hivatalos verzió, mert azért léteznek olyan postások is, akik nem veszik szigorúan a dolgot (bár mostanság eléggé befenyítették őket) és odaadják meghatalmazás nélkül az adott lakcímen tartózkodó másvalakinek is. De postása válogatja, hogy felétek ez hogy megy.

2015. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2015. dec. 10. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!