Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Át vehetem-e a hivatalos levelet?

Át vehetem-e a hivatalos levelet?

Figyelt kérdés
Kaptam egy értesítőt a postástól, hogy hivatalos levelem érkezett a rendőrségtől. Az értesítőn csak a teljes valódi nevemnek a két harmada van rajta. A levelet és a borítékot, még nem láttam. Így nem tudom pontosan kinek van címezve valójában. A lényeg az hogy engem XYZ-nek hívnak, de az értesítőn csak XY szerepel. Ilyenkor mi van? Át vehetem-e a levelet?

2015. dec. 16. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Átveheted. Nyilván neked érkezett. Ha a cím megegyezik azzal a címmel, ami a lakcímkártyádon van, akkor átveheted.
2015. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első válasz írónak: És az akkor nem számít okirat hamisításnak? Nem lesz ebből, bajom? Ugyanis én XYZ vagyok, és nem XY! Ha át veszem az XY-nak szóló leveket, és alá írom a postán hogy át vettem!
2015. dec. 16. 09:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezzel a helyesírással írod, akkor az hamis. Egyébként nem. Nekem is három nevem van, de csak kettőt használok. Én is kaptam már sok hivatalos papírt a rövidebb nevemen, s nem volt gond.

Akkor hamisítanál, ha te ABC vagy, de aláírod XYZ-ként.

2015. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Reméljük, a nevedet lefalább helyesen le tudod írni... természetesen átveheted.
2015. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Odamész, ha kiadják, akkor átveheted.

Ha nem, akkor nem adják neked oda.

(Egyébként átveheted, ha az a címed.)

De nekem tök mindegy. Ha nem akarod, akkor nem kell :)

2015. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

ÁT KELL venned ha te vagy a címzett nehogy beálljon a kézbesítési vélelem


mi szerepel az ügyiratszám végén bcs. vagy szs. vagy ált??? maujd nmeséld már el hogy miért keresnek


nme követsz el okirat hamisítást ha egxy ilyen van

2015. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül átveheted. Ha valakinek két keresztneve van és a második a címzésről lemarad az nem gond. Egyébként mostanában az személyi igazolványokról a tulajok második keresztneve rendszeresen lemarad. Egyébként ha tudod mi van a levélben trükközni lehet, de nagyon nem ajánlatos. Egyszerűbb ha a postán átveszed, mintha a meseautó megy érted.
2015. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már át vettem a hivatalos levelet! Így oka fogyottá vált a kérdésem. Egyébként a levélen vagyis a borítékon a teljes nevem szerepelt. Csak a postás kézbesítő rövidített valamiért az értesítőn. A levél tartalmáról, http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__7425221-g.. olvashatsz!
2015. dec. 18. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!