Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Családi nevet is változtathatok?

Családi nevet is változtathatok?

Figyelt kérdés

Elegem lett az apámból és a családi nevemet szeretném megváltoztatni. A keresztnevet tudom, hogy meglehet változtatni de én a családi nevemet akarom.

Na és hol, hogyan és mennyiért lehet?



2015. dec. 23. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Ugyan ott, ahol a keresztnevedet.


De MINDEN dokumentumodat meg kell változtatnod és ez egy hosszadalmas, drága és fárasztó procedúra. Egy kis vita miatt nem éri meg.

2015. dec. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anyakonyvi hivatal, a kérvény illetéke 10e. Indokolni kell és a választott névnek meg kell felelni a törvényes feltételeknek. 18 év alatt csak és kizárólag mindkét szülő beleegyezésével lehet. Azt nem árt tudni, hogy indok lehet az esetleges tartási koveteleseknel az erdemtelensegre, illetve az oroksegbol való kitagadasra is. Az iratok cseréje szinten pénzbe kerül
2015. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon-nagyon sokat segítettetek. Durva dolgokra jöttem rá, hogy mit művel az apám. Most már látni sem akarom őt, de ő rohadtúl ragaszkodik hozzám.Ha esetleg fenyegetőzne, hogy nem fizeti a családunk lakásának a hitelét akkor az elég indok lenne, hogy megváltoztassam a nevem. 24 vagyok kül. Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 26. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!