Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a terrific angol...

Mit jelent a terrific angol szó? Pozitív, vagy negatív?

Figyelt kérdés

Az ebay-en az egyik eladó úgy jellemzett engem, hogy "terrific customer". Nekem ez negatív szónak tűnt és megnéztem a google fordítóban, szótárban és mindenhol negatív kifejezésnek tűntették fel: szörnyű, iszonyatos, borzasztó, stb.

Vissza is írtam neki, hogy engem ne kritizáljon, de válaszolt és azt mondta, hogy ez dícséret és pozitív kifejezés.

Lehet, hogy szlengbe ez pozitív kifejezés? Mint: félelmetes, haláli?

A csávó amúgy Hawai, szóval amerikai angolja van.



2015. dec. 28. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fordító tényleg negatívan értelmez, pedig pozitív jelentésű szó (ugyanez igaz a terrible-terrific és horrible-horrific párra, egymás ellentéteiként értelmezik a jelenben).


Hogy miért, erről a neten több etimológiai és tudományos-nyelvészeti angol nyelvű cikk van, de nem hiszem hogy nagyon meg kellene magyarázni: így alakult ki, jelentésváltozáson mentek át, és az eredetileg negatív kifejezésből pozitív lett (a jelenség neve "amelioration").


[link]

2015. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ez dicseret volt! Google fordito semmit se r.
2015. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1: meg az awsome - awful ;)


Kérdező:

a terrific egyértelműen pozitív jelző, - hagyd a fenébe a guglit

2015. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!