Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit fejbe vágok izomból...

Ha valakit fejbe vágok izomból egy fém bézbolütővel, az belehalhat az ütésbe? Vagy esetleg lehet maradandó sérülése?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 05:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha izomból alatt azt érted, hogy teljes erődből, akkor igen, az ütés lehet halálos is, ha 'jó' helyen találod el az illetőt.

De egy agyrázkódás mindenképpen lesz.

2015. dec. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha nem tizenegy éves vagy, akkor egy izomból leadott ütés nagyon könnyen lehet halálos.


Agyrázkódás? Ugyan. Fröcskölni fog az, nem rázkódni.

2015. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen. Ha tényleg erőből lendíted meg az ütőt, az ütő vége nagyjából 50km/h sebességgel csapódhat az ember fejének. Ez kb olyan, mintha fejjel előre nekimenne egy autó a főúton. Az ütőt bár lényegesen kisebb erő mozgatja, mint egy többszáz kilós autót, de ugyanakkor koncentráltabb is a becsapódás, így sokkal kisebb területen oszlik el ez az erő. Szóval igen. Kib*****tul halálos lehet egy ilyen ütés
2015. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha megütöd, akkor a végkifejlettől függően kevesebb vagy hosszabb időre az állam fog vendégül látni. És meg is érdemled. Igen, belehalhat, maradandó sérülése lehet.
2015. dec. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Felnőtt ember vagyok, 90 kg. Ha az otthonodban idegen jarkal ejszaka teis elgondolkozol rajta h fejbeb***d egy bezbolutovel. Csak akkor az a kerdes hol üssek bele egy akkorat h hatástalanná tegyem?!
2015. dec. 30. 00:53
 6/14 anonim ***** válasza:

üsd térden/tökön.

Ha megölöd, sajnos annyi büntetést kapsz érte, mint egy normális emberért (tapasztalat, nem éri meg bántani a betörőt, mert itthon téged vesznek elő, nem a betörőt)


Ha térden ütöd nem fog felkelni, azt nyugodtan szétütheted rajta, nem kapsz érte annyit, mintha véletlenül megölnéd.

2015. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A jogos védelemnek ma már nem kell arányosnak lennie, de az ölés cél nem lehet most sem. Véletlen következmény igen, cél nem. De te sem éreznéd magad jól utána, hiába magadat védted.

Egyébként az ütőt védelmi célból, verekedéshez tartod, vagy sportolsz is?

2015. dec. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6-os! Amit írsz, az már történelem!
2015. dec. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem célom senkit se kinyirni. De ezis erdekes kerdes, h ha a csaladom eletere tornek kerdes nelkul barmien kart teszek az emberen...de sztem ezzel mindenki ígyvan. Én ezt kizárólag önvédelmi célbol vettem.
2015. dec. 31. 01:05
 10/14 anonim ***** válasza:
8# történelem? akkor megnézem, hogy mit csinálsz, ha kinyírod a férget a házadban, mert szerintem te is rosszul jársz ;)
2015. dec. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!