Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lépjek túl a dolgon?

Zsofii98 kérdése:

Hogy lépjek túl a dolgon?

Figyelt kérdés
Általános iskolában terrorizáltak az osztálytársaim. 7. osztály évvége felé már minden nap sírva mentem haza. 8. osztályban magántanuló voltam. Jött a középiskola. Itt minden csodálatos, már 11.-es vagyok. Rengeteg barátom van, tetszem a fiúknak, mondhatjuk népszerű vagyok. Általánosban nagyon visszahúzodó és csendes voltam és anyukámék szerint ezért bántottak.. Nem akartam elhinni, de középsuliban elhatároztam hogy változok, sokkal nyíltabb és közvetlenebb voltam már az elejétől. Igazából nem értem magam, már 4 éve volt és minél több idő telik el, annál többet gondolok rá.. Folyton.. Hogy miért bánthattak és hogy vajon mások miért nem látják most meg bennem azt, amit akkor egy egész osztály meglátott. Attól rettegek, hogy egyszer itt is az lesz. Nem tudom mivel vigasztaljam magam. Talán lehet tényleg az volt a baj, hogy visszahúzodó voltam és egyszer sem szóltam vissza. Szerintetek hogyan jussak túl rajta? Nincs olyan nap, lassan óra, hogy ne gondolnék rá és úgy érzem tönkre tették az életem. :( 17/L
2016. jan. 3. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam, engem is halálra terrorizáltak általános iskolában, és én is visszahúzódó, csendes típus voltam, akárcsak te. És akárcsak neked, a középsuli számomra is változást hozott. Ott is csendesebb, visszahúzódóbb voltam noha, de már a kezdetektől fogva nyitottabb voltam, mint általánosban, és ahogy múltak az évek, egyre jobban megnyíltam, és nagyon megszerettem az osztályom. Most, az egyetemen meg aztán végképp normalizálódni látszik a szociális életem :)


Hogy hogyan tehetnéd túl magad rajta, az egy jó kérdés. Nekem nem okozott alapvető gondot, örültem, hogy túl vagyok azon a korszakon, és hogy normálisan élhetem tovább az életem. Sőt, azt, hogy a későbbiekben kimondottan nyugodtan tudtam kezelni a konfliktusokat részben annak tulajdonítom, hogy úgymond "megedződtem" általánosban. Akárhogy is, még ha te nem is tudsz ilyen "pozitív" gondolatokat táplálni a múltbéli élményeidhez, ezt ne feledd el: Túl vagy rajta. Már elmúlt, és nincs további hatása rád. Másfelől pedig, te olyasmiket éltél át, amit a legtöbb ismerősöd soha, kerültél már nagy lelki nyomás alá, és túlélted, kisétáltál belőle. Ez akárhogy is nézzük, elismerendő teljesítmény. Ne amiatt bánkódj, ami történt, lásd úgy, hogy sikeresen vettél egy hatalmas akadályt. Légy büszke magadra, hogy sokkal mélyebbről indultál, mint a többiek, és mégis ugyanoda érkeztél a végén. Nem tette tönkre senki és semmi az életed. Épp ellenkezőleg, bebizonyítottad, hogy nagy lelki erő munkálkodik benned, és hogy messzire eljuthatsz az életben.


Ha szeretnéd, és szükségét érzed, szívesen beszélgetek veled részletesebben is a problémáról. Akárhogy is, fel a fejjel, és előre tekints! :)

2016. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, elgondolkodtatott! :) Jó neked, hogy te ilyen pozitívan tudtál hozzáállni. Az elején nekem is ment, de egyszerűen nem tudom elfelejteni azt a 7 évet! :( Annyira meg akarom tudni, hogy miért bánthattak ilyen szinten... Ilyet én senkinek nem kívánnék, ilyet senki sem érdemel és én még csak soha egy rossz szót se mondtam senkire. Viszont azért tudok örülni annak, hogy azt az osztályt leszámítva soha senki semmi rosszat nem mondott a külsőmre, mindenki dicsér és őszintén, tényleg sok mindenkinek tetszem! Csak az a baj hogy a bókoknak nagyon rövid ideig tudok örülni aztán egyből eszembe jutnak a rossz emlékek. :/ Nagyon szeretném ,hogy ezek az emlékek elhalványuljanak. :(
2016. jan. 3. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!