Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Névváltoztatás. Hogyan változt...

Névváltoztatás. Hogyan változtassam meg a nevem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjes nevemet szeretném módosítani, mert nagyon hosszú. Részben azért lett ilyen hosszú, mert kettő keresztnevem van. Ráadásul a 2. keresztnevemet használom. De sokan az első keresztnevemen szólítanak. Ezzel a nevemmel nem igen tudok azonosulni,ez kislány korom óta problémám. A tervem az, hogy a férjem vezetéknevével veszem fel a két keresztnevemet. De most újabban azzal a gondolattal játszadozom, hogy a nem épp kedvelt első keresztnevemet is elhagynám. Egy kitalált névvel szemléltetném, ami hasonló csengésű:

Mostani nevem: Márainé Kovácsovics Emese Rita

A Terv: Márai Emese Rita

Szívem szerint pedig egyenesen Márai Ritára változtatnám.


Csak nem tudom...nem túl meredek elhagyni az első nevem? Tök sokan a környezetemben ezen a néven tartanak számon. Hiába utálom, mivel ez az első nevem, automatikusan így szólítanak. Pedig a férjem, a szüleim, tesóm, barátaim is a 2. nevemen hívnak. Szerintetek? :D


2016. jan. 4. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Jogi akadálya nincs, egymás közötti beszélgetésekben meg maradhat minden ugyanúgy, szerintem. Ha Kovácsovics anyukaként ismernek pl. a gyermek iskolájában, akkor érteni fogod ezután is, hogy hozzád szólnak. Ha mondod nekik, hogy mi és hogyan változott, talán megjegyzik, talán nem.


A hivatalos névváltoztatás gyakorlatban csak hivatalos iratok esetében érdekes. Egyébként meg hívathatod magadat akár Rózsa Illatú Fürdőkádnak is.

2016. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
muszáj papíron is megváltoztatni?:) kérvény, illeték, halom sorbanállás... egyszerűen innentől mutatkozz úgy be hogy Márai Rita és kész, olyan sok ügyet nem intéz az ember, hogy folyton a nevét kelljen leírogatni-aláírni, hacsak nem olyan a munkaköröd :) ha mégis változtatsz esetleg lehetne még úgy felvenni, hogy Márai E. Rita - így kicsit megmarad az első neved is, de mégsem fog senki azon szólítani :)
2016. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Sajnos nagyon sok aláírnivalóm van és lesz a jövőben. Utálom, hogy a bankkártya rublikától kezdve az ajánlott szelvényen át a DPD futár érintőképernyős aláfirkantós biszbaszába, sehova nem fér ki a nevem. Facebookon már egy ideje a Márainé K Emese Rita verzióban vagyok, de annyira gagyinak tartom és még így is túl hosszú. Óvodában nem Kovácsovics anyuka vagyok, hanem Emese... :D Miközben a férjem, az anyám, a nővérem és a barátaimnak Rita. :D Csak hogy maradjunk a kitalált neveknél...:D

Bemutatkozásnál régóta a Márai Emese Rita verziót használom. Legalább lenne Márai RITA Emese...Tényleg azt lehet?? Megfordítani a 2 keresztnevet? Bocs, ha fárasztó vagyok..

2016. jan. 4. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Fárasztó vagy, de ki nem az?

Újra: Nem hivatalosan azt csinálsz, amit akarsz, s olyan nevet használsz, amilyen jól esik.

Ha megváltoztatod a nevedet hivatalosan, akkor viszont az összes iratodat át kell írni, s a bankszámláidat, közüzemi előfizetéseidet is.

2016. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok. Az ismerős anyakönyvvezetővel már le van beszélve, csak a nevet kéne kitalálnom végre. :) Tiszában vagyok vele, hogy mivel jár. Volt már korábban a családban más is, aki nevet változtatott, így ismerem a dolog menetét, anyagi vonzatát. A nevemet a férjhez menetel óta rövid formában (mint Márai Rita) használom, de hiába ha minden egyes szerződést (igen, sokat kell aláírnom) hivatalosan, a hosszú verzióban kell alákörmölnöm. De a levél címzéstől kezdve a banki aláírás, posta, mindenütt a hivatalos, hosszú nevet kell kiírnom. Ezért szeretném lerövidíteni.
2016. jan. 4. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!