Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is lehetetlen...

Szerintetek is lehetetlen diploma nélkül érvényesülni?

Figyelt kérdés

A történetem a következő:

Elvégeztem a nyolcosztályos gimnáziumot (jó eredménnyel, biológiából érettségiztem), igazából nem tudtam pontosan mit szeretnék, csak azt, h a biosz érdekel, de egyetemre eleinte nem akartam menni, a szüleim unszolására jelentkeztem, meg, mert szerintük muszáj egyetemre menni.


Fel is vettek, elvégeztem 3 szemesztert, aztán a 3-ik szemeszterben úgy döntöttem, h otthagyom, nem igazán érdekelt az egész, én nem éreztem ott jól magam. Volt két tárgyam, ami első szemeszterben nem lett meg, csak toltam magam előtt, ezért csúsztam is volna minimum egy évet. Ezért is döntöttem úgy, hogy ott hagyom, nem szeretném pazarolni a szüleim pénzét, mivel kollégiumot már nem kaptam, az albérlet pedig drága. Úgy gondoltam felesleges maradnom, meg, amint írtam kínlódtam ott, nem is nagyon akartam tanulni, meg főleg időközben rájöttem, hogy ez engem nagyon nem érdekel.


Anyukám meg teljesen kétségbe van esve, hogy minden ismerősünk gyerekének, van/lesz diplomája, kivéve nekem nem. Így nincs jövőm, majd lehetek takarítónő vagy gyári munkás. És most teljesen összetörtem, igazából nem is tudom, mit kezdjek magammal, de főleg az a rossz, hogy senki nem támogat. Mindenki csak azt látja, hogy most rontom el az életem, meg a jövőm. Tényleg most már sehova nem leszek jó, nem lehet majd tisztességes munkám? Én szívesebben dolgoznék, mint tanulnék.

20/L


2016. jan. 6. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, csak nehezebb.
2016. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ja, persze. érettségid megvan már dolgozhatsz kb bármit nem azt mondom h ügyvezető igazgató leszel egy nagyvállalatnál de azért éhen se fogsz halni. nyugodj meg menj nyugodtan dolgozni a szüleid meg hü lyék és ezek alapján úgy tűnik csak azért ragaszkodnak a te diplomádhoz merthogya "minden ismerősünk gyerekének van blabla" és nehogymár az ő kislányuknak ne legyen mert azt hiszik nekik kéne emiatt szégyenkezni vagy fene tudja.


egyébként tanulás közben a legkönnyebb pénzt keresni mert diákmunkából van a legtöbb de tudod mit úgy járnál a legjobban ha elhúznál ebből a retek országból minél előbb, mert külföldön még a takarításért meg gyári munkáért is annyit kapsz mint itthon orbán kb

2016. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár még miniszter is lehetsz!

[link]

2016. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
Lehetsz még virágkötő, fodrász, manikűrös, fotós, masszőr -ezekhez érettségi + egy tanfolyam is elég. Mit szeretnél, milyen munkát? A legtöbbhöz végzettség kell.
2016. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!