Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen iskolába menjek a...

Milyen iskolába menjek a jegyeim alapján?

Figyelt kérdés

7 osztályos vagyok változók a jegyeim

Matek:5d Fizika:5 Töri:3 magyar nyelvtam:5

Magyar irodalom: 4 Földrajz: 3 Kémia:3 Rajz: 3 de azt hamar ki tudom javítani! Technika:4 biológia:3

Tesi: 5 focizok is és jó vagyok nagyok


Remélem a jegyeimröl tudtok valamit mondani és segíteni !

Előre is köszi !



#továbbtanulás #érettségi #iskola #diploma #szakközép-szakiskola gimnázium
2016. jan. 7. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
ja az meg nem számít, hogy északon vagy délen laksz..
2016. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sidel ***** válasza:

Nem a jegyeid mondják meg, hova érdemes menned. Az első válaszolónak igaza van. Az se mindegy hol laksz.

Nyelvet nem is tanultál?

Az a fontos, mi érdekel, nem az, hogy hanyas vagy fizikából.

Ha szeretnél egyetemre/főiskolára menni, akkor érdemes olyan középiskolát választanod, ami felkészít rá. Nyelvvizsga kell diplomához (ha mire te végzel nem is mindenhol, de elég sok helyen), úgyhogy olyan gimi kéne, ahol középfokú nyelvvizsgára felkészítenek.

Még csak 7.-es vagy, van időd bőven, hogy átgondold később mit akarsz csinálni.

Ha mindenáron a jegyeid alapján szeretnél elindulni (bár ezek félrevezetőek, hisz a tanárodtól függnek, aki lehet szigorú, de elég laza is és a tananyag milyensége se mindegy...) akkor valami mérnöki pályát jósolok neked. Olyan középsulit keresnék, ahol a matekot emelt szinten oktatják. Budapesten pl. a Szent László ilyen. Azt ajánlani tudom, bár engem csupa ötös általános iskolai jegyekkel is megdolgoztatott.

2016. jan. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a jegyeid alapján kell dönteni, (feltételezem hogy a tudásod is megvan) mindenképp azt ajánlom tanuld egy kicsit jobban azt a földrajzot és kémiát!!! Ha nem is a jegyek miatt, de ha a fizika megy akkor ezeknek is kellene! Én azt ajánlom nézegess érettsegi sorokat, amelyik tetszik az alapján válassz gimit/szakközepet!!!!
2016. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!