Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok felkészülni...

Hogyan tudok felkészülni emelt szintű angol érettségire 3-4 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Tavaly megcsináltam a középszintű érettségit, az 72%-os lett (4), utána a középfokú nyelvvizsgám is meglett.

2016. jan. 16. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Előszőr is tisztázd magadban, milyen szinten állsz jelenleg. Ha középfokú nyelvvizsga, középszintű érettségi megvan és tényleg úgy érzed középszinten vagy (vannak ismerőseim, megvan nekik mindez, de pl. külföldi társaságban meg sem bírnak mukkanni, ilyen voltam jómagam is ), akkor könnyű dolgod lesz. Emelt angolon jóval több figyelmet fordítanak a szókincsre, arra, hogy választékosan fejezd ki magad, és légy otthon a szakszavak világában is többé-kevésbé. Én a kurzusokat egyáltalán nem ajánlom, csak pénzt veszítesz. Te tudod,miben kell fejlődnöd. Manapság interneten mindent megtalálsz, van egy jó alapod már, nem lesz ez nehéz. Nézz körül a témában, mindenféle oktatóanyag van fent, teljesen ingyen. 3 féle képpen tudsz fejlődni:

1. tanulj szavakat, és folyamatosan frissitsd a tudásodat nyelvtanból is.

2. Találj valakit,akivel napi szinten tudsz angolul beszélni.

3. Nézz sorozatokat. Angolul, angol felirattal. 2 teljes sorozat végignézése után:

a., egy csomó új szót megtanulsz és még erőlködnöd sem kell:

b., egy csomó nyelvtani dolog letisztázódik a fejedben, csupán, egy-két mondattal,amit a szereplők használnak. Pl : "If I were you, I wouldn't do it". Nekem mindig is problémát okozott a feltételes mód, de ezzel az egy mondattal minden megoldódott. Teljesen az agyamba vésődött ez a mondat és ha bármikor használnom kell ezt a módot, csak behelyettesítem a szavakat. " If I was pregnant, I would probably kill myself. "

Ezt ugyan te nyilván tudod, a középszntű angoloddal, de nekem ez sosem ment, és a filmekből ragadt rám. A szavak meg...olyan dolgok ugranak be beszéd közben ( külföldön vagyok, angolul kell beszélnem), amikről fogalmam sem volt, hogy tudom őket. Egyszerűen tényleg "rámragadtak". Legjobb dolog még, hogy kifejezéseket, idiómákat tanulsz, és meg fogod érteni a filmből, holott senki nem fogja elmagyarázni... komolyan egy élmény :)

Sok szerencsét, remélem , segítettem :)

2016. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Idén én is emeltezek angolból, azonban nincs nyelvvizsgám, bár tudom, hogy simán lehetne, képes vagyok rá. A szókincses dolgot ajánlom nagyon is, meg a 1000 questions & 1000 answers könyvet is.

2016. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!