Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szertnénk a párommal külföldre...

Szertnénk a párommal külföldre költözni elsősorban nyelvtanulás és a külföldi élet megtapasztalása a cél. Van valaki akinek van ilyesfajta tapasztalata? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Olyan helyre szerenénk költözni, ahol azért munkát is tudunk vállalni nyelvtudás nélkül. Ha megtetszik a kinti élet, akkor esetleg kint is maradnánk.

Jelenleg jó állásunk (vállalkozásom) és megélhetésünk van itt, csak kicsit belefáradtunk.

A kis kalandunkra nagyjából 25MFt-ot különítettünk el. (nem adtuk el a kocsit, házat stb stb :)) Persze ha lehetséges nem szeretnénk felélni az összeget, a kinti munkából (is) fedeznénk a megélhetésünket.


Ausztráliát, Thaiföldöt, Amerikát, Kanadát nézegettem de ki is zártam, mert nehéz bejutni.


Valakinek valami ötlet, tanács? Bármilyen segítséget szívesen fogadok.



2016. jan. 22. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyelvtudás nélkül ne induljatok szerintem!!

Ausztráliában élek és pl. ide csak skilled migration újtán tudnátok kijönni, de csak akkor ha valami jó, itt hiányszakmának minõsülõ foglalkozásotok van, persze munkát csak perfekt angollal kapnátok, így ott vagyunk ahol a part szakad. Mikor még Angliában dolgoztam a Lengyel fõnököm szerzett egy Lengyel fickót aki szó szerint egy szót nem tudott angolul és õneki se sikerült még ismerõs útján még mosogató állást se találnia. Gyári szalagmeló lenne talán ami szóba jöhetne, de oda is kell egy ismerõs a mūszakon belül aki hajlandó lesz tolmácsolni szükség esetén. Egyenlõre ennyi ha kérdésetek lenne írjatok privátban

2016. febr. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok: a nincs nyelvtudásomat úgy kell érteni, hogy nem vagyok perfekt angol. Elgagyogok, de ha megkérdezik, hogy tudok -e angolul, akkor azt szoktam mondani, hogy nem mert a kérdés általában a perfektre vonatkozik. :)


Azért én úgy gondoltam, hogy a rendelkezésünkre álló KP-ból 1-2 évig simán el lehet éldegélni, addig meg tanulunk nyelvet, mivel kénytelenek lennénk mivelhogy a környezetünkben csak angolul beszélnek. :)

2016. febr. 29. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, aktuális-e még a kérdés, de csak néztem egy nagyot, mikor elolvastam. Gazdagok vagytok, vállalkozásotok van, ház, kocsi, 25 millió csak úgy ott pihen a számlán, és ti külföldre akartok menni nyelvtudás nélkül dolgozni? Mosogatni? Takarítani? Gyárban robotolni? Mert nyelvtudás nélkül más nem nagyon lesz. Még ez is csak akkor, ha szerencsétek van, és van magyar a munkahelyen, ahová jelentkeztek. És ezeknél a munkáknál a műszakok sokszor 12-14 órásak, emellett nem nagyon lesz időtök se nyelvet tanulni, se megtapasztalni a külföldi életet. Nem mondom, hogy nem vagytok normálisak, de nem igazán értem, miért jó ez nektek :D Nem hogy 1, de legalább 2 idegen nyelvet tanuljatok meg, mielőtt kimentek. És persze szakma sem árt, akkor jobb fizetésetek lesz, meg nagyobb tekintélyetek, mint az ilyen segédmunkáknál. Én angol nyelvterületen élek évek óta, az angol mellett 2 nyelven beszélek (spanyolul meg ugye magyarul) felsőfokon, meg néhány másikon közép- illetve alapfokon, de még így is csak egy takarító vagyok, mivel hiába van más területen 2 év tapasztalatom, végzettségem az nincs.
2016. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mindenkepp menjetek, oriasi kaland :)


https://www.youtube.com/playlist?list=PLAE50D5L7hPCtSOTjkXX0..


üdv,

1 K M

2016. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!