Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önerőből alapfokú angol...

Önerőből alapfokú angol nyelvvizsgát le tudok tenni 5 hónap alatt? Hozzáértők véleménye számít! Elsősorban nyelvtanároké!

Figyelt kérdés
97-es kiadású ELO Angol nyelv kezdőknek c. sorozatból kezdtem el tanulni, 4 nap alatt kivégeztem két lecké, ha 10-es skálán kéne mérnem a nyelvérzékemet olyan 7-es-8-as lenne.A "könyv" sorozat nagyjából 30-40 leckét foglal magába. Ha betanulom képes lehetek pár hónap alatt alapfokú nyelvvizsgát tenni? (Azelőtt nemigen volt szerencsém a nyelvhez csupán néhány szó jelentését ismertem)

2015. júl. 27. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyan nyelvtanár nem vagyok, viszont van tapasztalatom nyelvtanulásban.


Először is használj több könyvet. Mondjuk vannak az igeidők. Elég sok van belőlük (12) és a legtöbb könyv másképpen magyarázza, illetve több példamondatot látsz. Így egy idő után érezni fogod mikor melyiket kell használni. Direkt mondam, hogy érezni, mert néha szabállyal nem vagy csak nagyon körülményesen lehet leírni. Ezért is ne bemagolni akard a könyvet, hanem megérteni.


Emellett keress még lehetőségeket. Személyes kedvencem a 5 év 5 nyelv oldal. Csomó trükköt és számítógépes programot ajánl, a kezdőtől szinte az anyanyelvi szintig. Például az Anki, mint szótanuló program. Ahelyett, hogy egy szótárból magolnád, csak beírod a szavakat, vagy letöltesz egy szókártyacsomagot és azokat végigpörgeted. Egy idő után érdemes egynyelvű oldalakat is keresni, ne aggódj ha keveset értesz. Vannak kifejezetten nyelvtanulóknak újságok, könyvek (A1 szinttől). Ha drágának tartod őket, az Országos Idegennyevű Könyvtár nagy segítség lehet (budapestieknek). Röviden ennyi, ha érdekel még valami írj privit.

2015. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és korrekt választ! Pénzt a tanulásra nem akarok kiadni, mivel tankönyvek és hanganyagok hada vár rám a polcomon amihez még soha senki nem nyúlt hozzá, szóval az a része menni fog. Kösz az oldalt megnéztem és használni fogom! ha valami még eszembe jut majd írok! Üdv!
2015. júl. 30. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!