Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen egy jó bakancslista? A...

Milyen egy jó bakancslista? A tietek hogy néz ki? Ez nem lenne túl fura?

Figyelt kérdés

Az enyém egy A4-es lapra van írva, az egyik felén az ilyen mindenféle dolgok vannak (pl Free hugs táblával mászkálni), a másik felén pedig a helyek, ahova el szeretnék utazni. Elégé össze-vissza van írva, van ahol az ország neve van, van ahol a városé. Illetve Olaszország nagy szerelmem, írtam egy kettőspontot az ország neve mellé, és gondolatjelekkel felsoroltam a városokat, hogy az országon belül hova szeretnél eljutni. Ezzel csak az a gond, hogy mindig újabb és újabb helyek jutottak eszembe, így már alig fér el, és össze van nyomorgatva alapon (mivel Olasz után következik mégegy helyszín).

Mivel ez így eléggé össze-vissza, arra gondoltam, hogy újraírom az egészet, sok külön lapra, mindennek hagyva elegendő helyet. Minden számomra vonzó országot felsorolok, és utána külön sorba leírom gondolatjelekkel egyszerre az összes várost, ahova el szeretnék jutni. Meg persze a sima részét is újraírnám. Így sokkal rendezettebbnek tűnne az egész, viszont attól tartok, hogy túl... nem is tudom. Túl komolynak tűnne, elvesztené az értékét, vagy valami hasonló. Szerintetek jó ötlet lenne így megírni, vagy inkább hagyjam így, ahogyan most van? A ti bakancslistátok hogy néz ki, milyen hosszú, milyen dolgok szerepelnek rajta? :)

Ja még az is érdekelne, hogy az ilyen nagyon lehetetlen dolgokat is leírjátok, mondván egyszer élünk, és mindennek meg kell adni az esélyt, vagy "feleslegesen" nem álmodoztok? (Pl olvasok egy blogot, az írója egyszer felírta abakancslistájára, hogy szeretne megnyerni valamilyen versenyt. Nem emlékszem, hogy milyen versenyt, de kezdjük ott, hogy csak amerikai állampolgárok indulhatnak rajta, és hát természetesen jónak kell lenni abból a dologból annyira, hogy első helyezett legyél. Szóval ilyenekre gondolok. Én ezeket nem merem leírni.)



2016. jan. 23. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Külső:

Tök mindegy, hogy vécépapír, vagy vörös bársonyposztós borítóval bevont, pergamenre írott, függőpecséttel ellátott díszokirat, ahogyan neked tetszik, illetve ha nem tudod fejben tartani a tartalmát, legalább el tudd olvasni. Ha fejben tudod tartani, lista sem kell. Ha matekolni akarsz a sorrenddel, Excel táblázat is megteszi, ha költségeket is belekalkulálod, akkor még inkább. Annyit ér, amennyire te értékesnek tartod.


Tartalom:

Olyan cél szerepeljen benne, amit Te el kívánsz érni. Szívből. És nem azért, mert az úgy menő, mert arra büszkék lesznek a barátnők/haverok. Csak azért hangsúlyozom, mert feltetted ezt kérdést, és ez arra utal, hogy nem vagy biztos magadban, valami visszajelzést akarsz látni, amivel összehasonlítod a listádat. Nem kell. És az ilyen megfelelési célok sem kellenek, mert csak zsákutcák a labirintusban - el lehet érni őket, de a fejlődésed érdekében nem vezetnek sehová. Free hugs tábla? Arra vágysz, hogy vadidegenek ölelgessenek? Én elhiszem, de akkor nosza rajta, csak egy vacak kartonodba kerül. Holnap már pipálhatod is. De ha nem... akkor minek?

Miért akarod csinosítgatni a listádat? Talán azért, hogy addig se kelljen a benne lévőkkel foglalkoznod? Már szervezhetnéd az olasz utazásodat (Couchsurfing, úti célok, olcsó járatok keresgélése Neten, mert ha szemfüles vagy, ki tudod hozni viszonylag olcsón, legfeljebb kevésbé kényelmes, ám annál izgalmasabb), hogy utána jóleső levegővétellel odahúzhasd a pipát a listádra.


"...csak az a gond, hogy mindig újabb és újabb helyek jutottak eszembe..."

Gond, hogy ötleteid vannak? Ember... Vagy csak félsz belevágni? Ha könnyű lenne, nem találták volna ki a bakancslistát. Igen, ott ugrani kell a mély vízbe. Nem pedig rózsaszínűre festeni az ugródeszkát, aztán meg hupizöldre.


Az én listámon egyetlen pont szerepel: boldognak lenni. A "hogyan" nem érdekel. Nagyon "lehetetlen", ugyanakkor mentes a felesleges álmoktól. A testvérem nem ilyen. Ő be akarja járni a világot. Mellesleg halad is vele, és nem milliomos. Csak bevállalós, ha kell stoppol és/vagy szabad ég alatt alszik.

2016. jan. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amit most leírtál, annak a nagyrészével tökéletesen tisztában vagyok. Tudom, hogy tenni kell az álmok teljesítéséért, és meg kell dolgozni értük. Azt is tudom, hogy nem kell feltétlenül milliomosnak lenni hozzá. Mondhatod, hogy ezek csak kifogások, de 17 éves vagyok. Suliba járok, anyummal élek, szegények vagyunk. Nem állok úgy semmilyen formában sem, hogy most azonnal nekivághassak a világnak. Kezdjük ott, hogy anyum szörnyethalna, ha megtudná, hogy a 17 éves lánya egyedül akar stoppal utazni iskola helyett. Couchsurfing-et ismerem, pont az elmúlt 1-2 napban foglalkoztam vele többet, mint eddig. Nemrég kezdtem a diákmunkát suli mellett, jelen pillanatban csak egy tízesem van, ráadásul nagyon kevésszer írnak be, így kevés fizut is kapok. És nem, nem költök más dolgokra. Jelenleg egy másik utazásra gyűjtok, Barcelonára, de csak nyáron. Majdnem fél évem van addig, de még így is félek, hogy nem lesz meg a pénz.


Nem, nem az a problémám, hogy ötleteim vannak. Nyilván. Csak próbáltam szépen megfogalmazni...


A free hugs tábla... Valóban nem azért szeretném, mert minden vágyam, hogy idegenek ölelgessenek. De nem is azért, hogy eldicsekedhessek vele a barátnőimnek. Hanem az egy olyan dolog, amihez elegendő bátorság kell. A félelmeim leküzdése pedig nem megy egyik napról a másikra. De ha kevésbé félnék a társas helyzetektől, akkor akár ma délután is meg merném tenni (bár jobb ezt melegebb időben). De szociális fóbiám, így ez nálam bonyolultabb. Ha kiállnék a táblával, akkor az azt jelentené, hogy leküzdöttem a legnagyobb félelmemet, és többé már nem félnék egy szociális helyzetben sem (vagy legalábbis nem annyira és nem olyan sokszor, mint most). Bocsi a szóismétlés miatt.

2016. jan. 24. 15:02
 3/6 anonim válasza:
Szerintem még van időd hogy megvalósítsd ezeket!!És igazad van,hogy tekintettel vagy anyukádra és nem indulsz stoppal a világnak..szerintem kalandvagy és önmagad veszelyeztetese közt van különbség.Drukkolok hogy osszejojjon Barcelona
2016. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tök jó. :) Lényegében megválaszoltad a kérdést (kár, hogy azt nem zöld-pacsizhatod).

Nekem magyarázol vagy magadnak? Nekem nem kell, én elhiszem (őszintén). Nem mondtam, hogy azonnal indulj, nem mondtam, hogy stoppolj. A tesóm ha kell, stoppol, mert többek között így spórol (lehet például éjszakai járattal is, gyakran olcsóbb és egyben alvás közben haladsz a cél felé). Légy nyugodt, az első útján ő sem stoppolt; Isten ments, hogy az ő általa felállított lécet akard megugrani, mögötte már van pár százezer kilométer (túlzás nélkül). Senki más lécét nem kell megugranod. Magadnak állíts fel egyet (bakancslista); lehet a léc fa, fém, lézeres érzékelő stb. Mindegy, hogy a másik emberé milyen. Sőt, megmutatni sem kötelező másnak. Lehet a saját titkod.

Amit most elmondtál nekem, azt mondd el magadnak is. 17 évesen suli mellett nem érsz rá. Jogos ellenérv, 17 évesen még nem vagy nagykorú sem. Majd leérettségizel, és jön egy nyár (például). A tábla... hidegben nem esik jobban egy forró ölelés? Ha félelmeddel szállsz szembe (hajrá), még talán egy erős belemelegedésre, izzadásra is számíthatsz (tudom, mi az a szociális fóbia). Biztos a melegebb idő miatt vársz? Nem kell megválaszolnod, én nem akarlak rávenni semmire (miért is akarnálak ismeretlenül). Te érzed, mi az, ami kifogás és mi az, ami valódi ellenérv, bár az utóbbi általában nem akadály, csupán átmenetileg hátráltató tényező.

Mindenesetre sok sikert a megvalósításhoz! :)

2016. jan. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ja, a meleg időt nem kifogásnak vagy ellenérvnek írtam. :D Csak van egy ilyen fura szokásom, hogy zárójeles megjegyzéseket teszek néhány dologhoz. :D Pl a múltkor írtam egyik barátnőmnek valamit Barcelonáról, illetve a forever alon-ság és a nyaralás közti párhuzamról, amit igyekeztem szépen megfogalmazni, így valami olyan mondatot használtam, hogy "ha... lennék, akkor valószínűleg rám is rámtalálna a szőkeherceg (bár ritka a szőke spanyol...bocsánat, katalán)." Szóval ja, fura szokás, hogy ilyeneket írogatok. :DD xdd

2016. jan. 26. 22:33
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Én úgy írtam, hogy vettem színes filceket, és A3-as rajzlapot, és sorban írtam őket mindig más színekkel.így nagyon színes és vidám lett.

Össze-vissza írogattam, ahogy éppen eszembe jutottak. Írtam olyat is, ami csak a távoli jövőben valósulhat meg, és olyat is, ami már megvalósult, de nagyon jól éreztem magam közben, és utólag bánnám, ha kimaradt volna az életemből.

Felsorolásképpen csináltam, és a gondolatjelek helyett négyzeteket tettem, és amikor valamelyik teljesül, akkor ott kipipálom.

(Habár én angolul írtam,) nekem is vannak olyan helyek, ahol csak az ország érdekel, máshol meg egy vagy több város. Azt például így írtam:

-go to Finland

-go to Barcelona

-go to Washington DC

-go to Croatia...

Remélem, érted(:

Egyébként meg az a lényeg, hogy neked tetsszen, hiszen a te céljaid vannak megfogalmazva rajta(:

Engem nagyon érdekel a tied, esetleg privátba leírhatnád, ha nem túl indiszkrét, és én is leírom az enyémet(:

17/L

2016. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!