Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanács és vélemény kéne,...

Tanács és vélemény kéne, bármilyen kommentet elfogadok. Tuda valaki segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy 8hónapos kapcsolatom. Neten keresztül ismerkedtünk meg. Nagyon romantikus kedzet és folytatás. A srác motoros már gyerekkora óta, eléggé megfogott az élete is és ő is, de mindig jobban kezdem őt félteni. ÉN Belgiumban dolgozom, elég rugalmas időbeosztásban. Mivel magánvállalkozói engedélyre dolgozok, magam szabom meg, milyen időszakokra járok haza. Tavaly, egy hétre mentem haza két hathetes turnus között. Ekkor ismerkedtünk meg. Aztán már le voltam kötve munkailag 6 hétre, de ő megvárt, míg hazamegyek. Nagy szerelem alakult ki köztünk, ami a mai napig is tart. 2015 nyarán bulit tartottak otthon, ahova falubeli haverokat és családtagokat is meghívtak. Én még elég ismeretlen voltam ott, mivel csak néhány alkalommal voltam náluk előtte..(2-3)..Két haverja berúgva összekaptak az utcán, amint meghallotta, ő közéjük ment, hogy béküljenek ki. Csak nyugalmat akart teremteni köztük. Hosszab szituációból adódóan neki ugrott az egyik és végül sajnos sikerült a páromnak úgy esnie fejjel egy korlátnak, hogy elájult. Én ijedten odarohanva, nem voltam képes ezt a helyzetet kezelni, nagyon megijedtem, közben a szájából vér csurgott, mert megrepedt neki. A legrosszabbra gondoltam, ami csak lehet..Aztán észhez tért, minden jóra fordult szerencsére, de engem ez az egész, főleg h láttam őt összeesve, felakadt szemekkel eléggé megrázott. Traumaként ért, hetekig nem birtam feldolgozni, minden nap az eszembe volt. 4-5nappal ezelőtt volt egy álmom, amiben egy buliban, inkább bálban voltunk, a párom kiment az ajtó elé a teraszra, én az ajtóban maradtam. Néztem, ahogy férfiak kihívják egymást verekedésre. A párom is ment egy 2x akkora fickóval szemben, már ekkor félelmet éreztem álmomban..Ahogy nekiugrott, jól lerúgta, de aztán az felkapta őt átdobta a vállán, a párom a hátára esett, közbe úgy beverte a fejét, hogy az leszakadt..Én odarohantam és a feje a teste mellett volt. Olyan érzés kapott el, hogy mit fogok csinálni, ebből nincs vissza út, hogy fordítsam vissza a dolgokat? Tavaly halt meg a nevelőapám, több, mint 10évet élt velünk, szinte ő nevelt fel, a halálánál kb ilyesmit éreztem, mint akkor az álmomban, és sírva keltem fel. Tudna ehhez esetleg valaki hozzászólni? Nem tudom az álmom mit jelenthet, vagy van e köze a nyári "balesetnek" ehhez az egészhez? Traumaként értelmezem, élem meg ezt az álmot is, amikor eszembe jut, rossz érzések törnek rám. Bármi vélemény jól jön. Előre is köszönöm annak, aki elolvasta. Réka

2016. jan. 27. 00:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyszer nekem is volt hasonló traumám (egy autó ütötte el a barátomat az orrom előtt, amikor vártam, hogy visszajöjjön a kerthelyiségbe, egy étteremnél. Ő csak kiugrott a kocsihoz és jött volna vissza. Megúszta egy agyrázkódással, de borzasztó volt látni) Szóval megértelek, el tudom képzelni, hogy milyen érzés. Utána én sokszor álmodtam, hogy elütik és nem éli túl, kettészakad, és sokszor ébredtem leizzadva, remegve. Borzasztó időszak volt. Én nem tudtam feldolgozni egyedül, egy pszichológus segített a beszélgetéseinkkel, tanácsokat adott, hogyan próbáljam meg uralni a gondolataimat, ha rém-álmodok és felébredek rá.

Próbálj meg te is segítséget kérni és kapni (de ne fogadj el gyógyszereket, mert bár divatos mostanában a pszichiátereknél, de az nem fog segíteni, csak egy rakás függőséget okozhat és egy csomó mellékhatást)

Jobbulást!

2016. jan. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!