Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudok semmit eladni...

Miért nem tudok semmit eladni a jófogáson?

Figyelt kérdés

Régebben az olx-et használtam, tökéletesen meg voltam vele elégedve, nem azt mondom hogy minden nap eladtam valamit, de folyamatosan pörögtek az "üzletek". Mindent leirtam amit eladtam, és A4es füzetben 3és fél oldal telt be. Mióta a jófogás megvette az olxet, ami nem mostanában volt, azota egyet tudtam eladni.

Vaterához nem értek sajnos.

Másoknak is vannak ilyen tapasztalatai?



2016. jan. 27. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Mostanában a jófogáson többször kaptam az érdeklődőktől olyan üzenetet hogy valami nevetséges árat tudna adni a termékért mert nincs pénze. Azt nem tudom hogy ha ma is meglenne az olx, akkor jobban menne-e az eladás. De olyat tapasztaltam mint ha kevés pénze lenne az embereknek. Hát nem tudom, talán az említett jófogás üzenetek adnak valós képet a gazdaságról és nem az esti híradó.
2016. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek nem bíznak a másikban, azért nehéz ott eladni. Tehát addig jó hogy ha személyesen tudják megvenni, de postával, előreutalással ki a fene vállalná be? Semmi biztosíték nincs hogy megkapja. Nagyobb dolgokat háztól házig lehetőséggel megéri. Mást nem. Vaterán legalább van valami rendszer. Habár ott árulni meg pénzbe kerül... akkor már inkább ebay.
2016. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert egy rakás kaki az oldal. Az OLX-en nekem is jobban ment.

Az meg vicces, amit az egyik válaszoló mondott, miszerint az eBay jobb a Vateránál. Költségek szempontjából sokkal rosszabb. Konkrétan: 10% jutalék eladás után, listázási díj kategóriánként eltérő, de minimum 120-150 Ft-nak megfelelő összeg, aztán 4-5% Paypal jutalék, a postaköltség összege után is jutalékot szednek (wtf) ráadásként a pénzt 21 napig visszatartják, szóval egy rémálom az egész. Ezzel szemben a Vaterán csupán 6% a jutalék, és a listázási díjat (kemény 9 Ft) visszakapod, ha sikeres az eladás.

2016. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a vaterán rendeltem valamit. De közben nem volt időm hogy megvarjam és mivel ugy vklt hogy ő csak akkor rendeli meg ha kifizetem ezérthagytam az egészet és vettem mast. Erre két kéthétre rá mondja hogy a rendelés adas vetelnek minősül nem hittem el de megkérdeztem tobb embert akik azt mondtak hogy szerintuk se de inkabb fizessem ki az lenne a korrekt és hogy perre megy bla bla ha nem veszem meg. Mindegy a vegen megvettem mert fogalmam nem volt hogy mi a vatera hivatalos allasfoglalasa es nem volt tul draga. De onnantól eldöntöttem hogy ilyen fos oldalakról nem vasarlok és ha mégis akkor menjen perre par ezerért. Amúgy meg szerintem hazudott de nem érte meg a macera. Ha a rendelés szerződésnek szamit akkor tiltolistara is rakom ezt a hülye oldalt.
2016. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Sokan csalódtak az oldalban mióta összeeresztették a jófogásos és OLX-es eladókat és vevőket, lerontva ezzel mind a vásárlók, mind az eladók színvonalának átlagát (saját tapasztalat legalábbis).


De amiatt is berághattak a Nagy "Összefogásuk" után, hogy egy használhatatlan és technikailag felkészületlen oldalra kényszerítették rá a két oldal felhasználóit, emiatt voltak akik inkább adnak el/vásárolnak semmit vagy kerestek más alternatívát (pl. facebook, Nextapro.hu)


Illetve vásárlóként engem is zavar, hogy a keresőjük még mindig elég "primitív", jó pár évvel le van maradva a sokkal kevesebb pénzből működő és kevesebb látogatóval rendelkező oldalak keresőihez képest.


Mióta megszüntették az Olx-et engem is zavar, hogy eladóként 10-ből jó ha két érdeklődő van annyira komoly, hogy válaszol, vevőként pedig nem vásárolok olyantól, aki nem képes egy értelmes magyar mondatot leírni a hirdetésébe, vagy még a készülék típusát is csupa hibákkal írja le, hiszen ha erre nincs egy ennyi igénye, a termék milyen lehet?

2016. jan. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
vagy olyan terméket akarsz eladni, ami nem igazán érdekel senkit vagy túl drágán akarsz eladni vagy az emberek megunták, hogy át akarják őket verni, ezért ritkán vesznek ilyen oldalakról.
2016. febr. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is most próbálkozok egyik ismerősömmel kereskedni kisebb dolgokkal.

De nagyon kevés a jófogáson az érdeklődő, a legtöbb Facebookról jön, akiknek eladunk.


Illene már egy minőségi apróhirdetési oldalt csinálni, mint Amerikában az Amazon (igaz, az nem csak apró). Vicc, hogy még értékelni és véleményt sem lehet írni az eladókról.

2016. okt. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!