Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudok ez ellen tenni?...

Mit tudok ez ellen tenni? 👇

Figyelt kérdés

Van ez a köszönés,hogy :, "Jó napot kívánok!" és ez annira nem áll a számra. Vagy az bunkóság,jogy:Jó napot! ? (😂légyszi ne nézzetek hülyének) ez a "Csókolom" ezt nem szeretem... ( mivel falun lakok és itt köszönni "kell" mimdenkinek mivel elég kicsi és egyszer kb 4.-es lehettem.. és így köszöntem egy néninek és egy részeg ember oda kiabált, "hogy nem kell itt engem csókolgatni" ) A Jó napot meg az jó lenne csak itt a nagynénikém elő adta magát, hogy ő hogy utalja ha egy gyerek így köszön és milyen bunkó.. azaz melyiket jo ha hasznalom?

Jo elég érdekes kérdés... 😂 (tőlem f***zhatsz ) de a normális (amennyiben lehet erre jól valaszolni azt köszönöm.



2016. jan. 27. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Az etikett szerint illetlen a fél-köszönés, mivel az úgy teljes és hivatalos ha "kívánsz" az üdvözlés mellé. Anélkül udvariatlan, foghegyről odavetett, muszáj-köszönésnek hangzik, amiben nem érződik a tisztelet.


Tipp: mivel hosszú a mondat, tanuld meg kimondani. Van egy sajátos ritmusa és hanglejtése, ettől majd a szádra áll és nem lesz kényelmetlen.

2016. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Szép jó napot

- Tiszteletem

- Dicsértessék a Jézus Krisztus

- Kezit csókolom (mármint a hölgynek, nem a részegnek, az a "jó napot kívánok"-ot is kifogásolhatná, ha már eleve verőfényes; vagy épp zuhog és viharos szél fúj - és még van pofája jó napot kívánni)

Vagy meghajlás és kalap emelés, ha hordasz kalapot.


Elvileg a köszönésnek kölcsönös örömet kellene okoznia mindkét félnek, ehelyett általában csak gondok vannak vele, mert ugye az elvárások... aki ilyen besavanyodottan áll hozzá, pláne részeg, azzal ne törődj, az ilyennek legfeljebb a "Nyugodjék békében" lehet valamiféle őszinte elköszönés. Hazudni meg minek??? Ez csak a megfelelési kényszert növeli benned. Ha nem akarod, hogy bunkónak nézzenek, akkor tartsd magad az etiketthez, ha meg nem érdekel, akkor úgy, ahogyan szádra áll. Akinek nincsenek elvárásai feléd, nem fogja felhúzni magát rajta, azzal érdemes eljutni a pertuig, és utána: Szervusz!

2016. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Érdekel azért kérdeztem meg ☺ csak nem áll úgy a számra de nagyon köszönöm a válaszokat és megfogadom. A dicsértessék a Jézus Krisztuss-t pedig az iskolában szoktam használni mivel Katolikus iskola
2016. jan. 27. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!