Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ford mondeo mk3 2005 2.2l...

Bálint János Pál kérdése:

Ford mondeo mk3 2005 2.2l tdci Ilyenkor mit lehet tenni, mi a gond?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy az autóval jöttem haza és kikapcsolt a belső fény ,lekapcsolt a fűtés,a magnó is. Hazaértem és az autót leállítottam de beindítani már bírtam,a gyujtást ráadtam a belső fények villognak a műszerfal meghülyüt,mutatók fel-le, a motortérben egy relé folyamatosan kapcsol (kattog) a fűtésnél a ventilátor szakaszokon megy.

Az autót ugyebár nembirom beindítani mert lemerült,én a generátorra gyanakszok. Ez az egész jelenség lehet-e azért mert kevés a fesz,áram? Nagyon remélem,hogy csak a generátor adta be az unalmast.

Minden segítséget megköszönök,nagyon sürgős penge, köszönöm!


2016. jan. 27. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is töltsd fel az akkut.

Másodszor próbáld beindítani a motort.

Előtte kapcsold fel a kabinlámpát. Indításkor elhalványodik, de ha tölt a generátor, akkor erősebb lesz a fénye.

Ha jár a motor, akkor megnézheted, van-e töltés, nézd meg,nem csűszik-e az ékszíj, stb, stb....

2016. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen az lessz és ha felvan töltve az aku nemfog összevissza villogni meg hülyéskedni mint eddig?
2016. jan. 28. 07:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem, de jós nem vagyok..
2016. jan. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az aksi mint kiderült, még a gyári.

Vettem egy ujjat és a hibák megszüntetése,kivéve azt Hogy indítás után fél percel bekapcsol a műszerfalon lévő akkumulátor jelzés. Ez az egy aggaszt, lehet h a generátor is elszállt?!

2016. jan. 28. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt már csak méréssel lehet kideríteni.

Egyszerűen rá kell mérni az akkura, ha van töltés, akkor terhelés, lámpák nélkül ha 13,2 felett van (a névleges 13,8-14,4 ha van motorfordulat), akkor tölt a generátor.

Hogy eleget-e, az más kérdés..

2016. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :D majd még irok a fejleményekről.

Akkor az aku jelzés a műszerfalon,az azért lehet mert,töltés hiba van?! Más nemhiszem hogy lehet.

2016. jan. 28. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!