Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tudom elintéz...

Mennyi idő alatt tudom elintézni a Tb-m?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy beteg vagyok, ezt egy magánorvos állapította meg, így kezelésre tovább küldött, viszont két hónapja megszűnt a munkaviszonyom, a Tb-m nem tudtam fizetni, körülbelül mennyi idő elintézni, hogy tb-m újra legyen?
2016. jan. 28. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
TB nélkül is ellátnak, a tb-t meg majd befizeted, amikor tudod, ha meg nem fizetsz, úgyis behajtják rajtad.
2016. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, de valószínű műteni is kell, és régebben történt, de volt egy néni akinek ugyanígy nem volt tb támogatása,majd balesete volt, és kiküldték neki a számlát, több százezerről.
2016. jan. 28. 18:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Be mész a NAV-hoz és elintézed.
2016. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ennyi? Attól a naptól kezdve már van tb-m?
2016. jan. 28. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan így nem tudom . Én bementem de nem értek rá így kaptam egy lapot amit ki kellett tölteni és azt el kellett küldenem a megadott címre ,felbélyegzett borítékot is kaptam . Azt ajánlott levélként kellett feladni. Rá 2 hétre jött a levél és küldték a csekket is .Minden hónap 12 -ig kell befizetni. De lehet átulást is kérni.
2016. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A biztosítási jogviszony megszűnését követően jár még egészségügyi szolgáltatás?


Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszony, illetve az alapul szolgáló jogosultsági feltételek megszűnését követően még meghatározott ideig fennáll, ez az ún. passzív jogon való jogosultság.


45 nap, vagy annál hosszabb biztosítás esetén

Ha a biztosítás (pl. munkaviszony) megszűnését megelőzően megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt, akkor az egészségügyi szolgáltatásra a biztosítás megszűnését követően további 45 napig jogosult lesz.


45 napnál rövidebb biztosítás esetén

Ha a biztosítás (pl. munkaviszony) a megszűnését megelőzően 45 napnál rövidebb volt, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság – a 45 napnál kevesebb, – azzal az időtartammal hosszabbodik meg, amennyi ideig a jogosultsági feltétel fennállt (pl. a 23 napig fennálló munkaviszony esetén 23 nappal).


Ha a rövidebb biztosítási idő előtti 30 napon belül volt 45 napnál hosszabb biztosítási idő

Ha a biztosítás (pl. munkaviszony) megszűnését megelőzően az utolsó biztosítás időtartama kevesebb 45 napnál, de előtte 30 napon belül volt 45 napnál hosszabb ideig fennálló biztosítás, akkor az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság további 45 napig marad fenn.



A biztosítás szünetelése esetén nem alkalmazhatók ezek a passzív jogosultságra vonatkozó szabályok.



Mikor szünetel a biztosítás?


A társadalombiztosítás ellátásait nem lehet igénybe venni, ha az alábbi élethelyzetek, körülmények – általában a biztosítás alapjául szolgáló jogviszony szünetelése – következtében a biztosítási jogviszony szünetel:



1. Nincs munkavégzés


A fizetés nélküli szabadság ideje alatt, kivéve, ha

a fizetés nélküli szabadság idejére csecsemőgondozási díjat, gyedet, gyermekgondozást segítő ellátást, gyermekgondozási segélyt, vagy gyermeknevelési támogatást folyósítanak, vagy

a fizetés nélküli szabadságot tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermek ápolása címén veszik igénybe,

a fizetés nélküli szabadságot önkéntes tartalékos katonai szolgálat teljesítése céljából veszik igénybe.

Igazolatlan távollét időtartama alatt

Munkavégzési (szolgálatteljesítési) kötelezettség alóli mentesítés ideje alatt, kivéve, ha erre átlagkereset jár, vagy munkabér (illetmény), átlagkereset (távolléti díj), táppénzfizetés történt.

A 8-10. pontban felsorolt, egyéb munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló személyek biztosítása fennáll akkor is, ha táppénzben, baleseti táppénzben, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozást segítő ellátásban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban részesülnek, és ha az ellátások folyósítását közvetlenül megelőző napon biztosítottnak minősültek.



2. A büntetőeljárás során a személyes szabadságot korlátozó intézkedés idejére


Szünetel a biztosítási jogviszony az előzetes letartóztatás, szabadságvesztés tartama alatt is, kivéve, ha a letartóztatottat az ellene emelt vád alól jogerősen felmentették, vagy a büntetőeljárást megszüntették, továbbá, ha az elítéltet utóbb a bíróság jogerősen felmentette.



3. Kamarai tagság, egyéni vállalkozói tevékenység szüneteltetése idejére


Szünetel az ügyvéd, közjegyző, a szabadalmi ügyvivő biztosítása arra az időtartamra, amelyre kamarai tagságát szünetelteti, az egyéni vállalkozó biztosítása az egyéni vállalkozói tevékenysége szüneteltetése idejére, illetve az állat-egészségügyi szolgáltató tevékenységet végző állatorvos tevékenységének szüneteltetése alatt.



4. A tanulószerződés szüneteltetésének időtartama alatt



5. Az 1-4. pontban nem említett eseteken kívül is előfordulhat szünetelés, ha jogszabály jogkövetkezményként a biztosítás szünetelését rendeli el.

2016. jan. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha mégis 2 hónapot kellene befizetned, az kb 14.000 Ft volna.


Bemész a NAV-hoz, megkérdezed hogy mennyi a tartozásod, ha van. (lehet ki kell tölteni majd egy nyomtatványt).

Ha van tartozásod, akkor adnak csekket, amin be tudod fizetni a megfelelő összeget.


Ha nem értik, hogy mit szeretnél, akkor új sorszám és keresel egy értelmes alkalmazottat. Bár szerintem érteni fogják. De ha pont egy idiótát fognál ki, akkor ne ijedj meg. (vannak kedves emberek is).

2016. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amint a pénz megérkezik a helyes számlára, tudtommal 100%, hogy biztosított vagy. De le is lehet ellenerőzni.
2016. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!