Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jehova Tanúi! Nem ellentmondás...

Roxy333 kérdése:

Jehova Tanúi! Nem ellentmondásosak nektek ezek?

Figyelt kérdés

Ugye ti azt valljátok,hogy Jézus egy kivételezett angyal,akit Isten felhatalmazott még arra is,amire a többi angyalt nem,és amit csak Ő tehetne meg Istenként. Értem ez alatt pl a teremtést. Holott nyilvánvaló,hogy teremteni csak Isten tud,senki más,tehát akkor Jézus mégiscsak maga Isten,mert tud teremteni. És amúgy meg mi az,hogy angyalként fel van hatalmazva ilyen dolgokra? A Sátánt pont emiatt vettette le,mert ezeket képzelte magáról,akkor nem ellentmondásos,hogy egy másik angyalnak meg már megengedi ezeket,sőt,még jutalmat is kap érte? Ha a Sátánnak nem szabadott ezeket,akkor egyik angyalnak se,és egyik teremtménynek se,tehát Jézus Isten megint csak,és nem teremtmény.

Aztán van az,hogy Isten nem képes emberi testet ölteni,csak egy angyal (szerintetek.) Ugyan már,ez lenne egy Mindenható? Komolyan így képzelitek el a Mindenható Istent,hogy van,amire nem képes,bezzeg az angyalok tudják? Nem kis Istenkáromlás ez megint. Aztán ott van még,hogy Isten nem látta előre Ádám és Éva elbukását,mert épp akkor nem használta ezt a képességét. Már miért ne használta volna? Az egyetlen,aki képes erre,és akkor erre kikapcsolja,hát akkor lenne igazán szarban az emberiség. Meg amúgy is,kikapcsolta? Azt hogy? Ő már az ember létezése előtt tudta ezeket,még a világ teremtése előtt is,idő közben nem kapcsolhatta ki,mert már alapjáraton tudta,Ő mindig létezett,vagy hirtelen amnéziás lett szerintetek,és kitörölte magából ezeket? Az nem egy segítő Isten,aki leamortizálja a saját képességeit,hát akkor hogyan segíthetne,mire mennénk mi egy ilyen Istennel? Aztán a pokolról a tanításotok,hogy nincs olyan részünk,ami kibírná a test halálát. De van,azt hívják léleknek,amit Isten direkt azért tisztít meg,hogy erősítse,és nem véletlenül erősíti,hanem azért,hogy éljen. Ez,amit ti tanítotok,hogy a testtel együtt vége mindennek,erről megvan a Bibliának a véleménye,hogy nem szabad ehhez a testhez ragaszkodni,mert ez a Sátáné a bűn miatt,és elpusztul. A megváltott lélek ezután megy a Mennybe,a többi meg a pokolra,ahol Jézus szerint lesz majd sírás és fogcsikorgatás. Szerintetek ha tényleg a nemlétezés állapotába kerül az ember,akkor hogy sírhatna,és hogy csikorgatná a fogát? Igenis van pokol,és az nem a sír. Milyen ítélet lenne már az? Mintha a gyilkost bezárnák a börtönbe bírósági tárgyalás nélkül 60 évre,és csak ezután rángatnák ki a tárgyalásra,ahol kiszabnak neki még 10-et. Ennek mi értelme van,mi ebben az ítélet? Hogy akik már most is csucsukálni fognak,egyszer fel lesznek támasztva,hogy aztán visszacsucsukáljanak. Ez lenne a nagy ítélet? Na és a földi örök élet. Nem lesz a földön örök élet,és ebbe ne kapaszkodjatok,mert a Biblia elég világosan kijelenti,hogy ne ragaszkodjatok a világhoz,mert elmúlik.



2016. febr. 1. 16:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még valami ezzel kapcsolatban: ezeket a béna magyarázatokat csak azért találtátok ki,mert nem ismeritek,és nem értitek Istent,ami nem is baj,mert a Biblia szerint egy örökkévalóság se lesz elég,hogy Istent megismerjük. Akkor ti mi okból akartok róla mindent megmagyarázni,ha senki se ismeri teljesen,és nem értheti? Az a baj,hogy annyira kiváltságosnak akarjátok beállítani magatokat,hogy kitaláltok mindenre egy magyarázatot,azt mondva,hogy ti ismeritek Istent. Ádám és Éva miért is ne támadhatna fel? Isten szerintetek direkt úgy rendezte a megváltás időpontját,hogy még azért pár ezer ember lecsússzon róla,köztük az első két emberrel,akiket maga formált? Hát jóhogy feltámadnak,a megváltás MINDEN emberre vonatkozik,nem csak azokra,akik abban az időben éltek.
2016. febr. 1. 16:38
 2/14 Tantételbeli ***** válasza:
50%
Kedves kérdező! Erre így senki sem fog válaszolni. Kérlek, fuss neki mégegyszer és tegyél fel EGY kérdést, és azután várd is meg a beérkeő válaszokat, melőtt már eleve legyártanád a saját véleményedet a témában, mert így csak magaddal beszélsz.
2016. febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ki a kérdést,hogy tanuljak Jehova tanúitól,hanem,hogy felvilágosítsam őket,sehol nem írtam,hogy kíváncsi lennék a tantételeikre,mert mint láthattad,tisztában vagyok velük,és cáfolatot is mondtam,egyetlen egy kérdést tettem csak fel,hogy ezek mind nem ellentmondásosak? Ha még nem világos,olvasd át újra,és fogalmazd meg mégegyszer a válaszod.
2016. febr. 7. 08:29
 4/14 A kérdező kommentje:
És még valami: Ez EGY kérdés volt,a többi alatta pedig a példa,és az érvek,végig is kéne olvasni,mielőtt válaszolsz rá. Úgy tudom Jehova tanúinak nem probléma egy ilyet megválaszolni,mivel 3 szavas kérdésre is tudnak 25 milliárd Őrtorony magyarázattal válaszolni,most miért nem idézget annyit?
2016. febr. 7. 08:36
 5/14 anonim válasza:

Hajh te nem is tudtam hogy ilyen hülyeségeket is kitaláltak. Azt tudtam, hogy csak kb. 200000 ember juthat fel a mennybe de azt hogy Jézus angyal volt, meg hogy Isten épp nem használta azt a képességét annyit nevettem ezeken.

Amint láthatod én nem vagyok Jt, de azért válaszolok a kérdésedre. Igen ez mind ellent mond magával, és néha még ott náluk is ellentét alakul ki,mert valaki ezt állítja, valaki meg azt. Folyton folyvást kitalálnak valamit, ami SZERINTÜK jó, és SZÁMUKRA jövedelmező.

2016. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én sem akartam elhinni,amikor megláttam,hogy ezekkel érvelnek olyan dolgokra,amikre nem kéne,mert talán a Bibliában valami azért nincs kifejtve,mert ahhoz épp semmi közünk. :)
2016. febr. 10. 16:19
 7/14 anonim válasza:

Kérdező ha mindent tudsz miért kérdezel?

?És ha kérdezel miért oktatsz?

És ha mindent tudsz miért nem oktatod a hittársaidat arra,hogy ha az apostolok nem vettek keresztet ők se vessenek.

A tanukat nem kell oktasd mert a leggyengébb is tud felelni neked,ha a kérdésed őszinte. De a te kérdésed olyan mint a farizeusok-é Jézushoz,és ezt a leggyengébb is közülünk látja.

2016. júl. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Kérdező.Ha az apostol azt monja "a bün zsoldja a halál"akkor még milyen kinzásrol beszélsz.Amikor a halálal a bünét kifizette.Akkor még honnan gyüjtesz magadnak bünt.

Na a hittestvéreidet erre kéne megtanítani és azután tanisd azt akiket lekezelsz.

2016. júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Akki,meghalt az már át is ment az életbe,,János evangéliuma,akkor miről beszélünk kedves utolsó?
2016. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
9#Sajnos nem értem a válaszod.
2016. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!