Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor csinálni?

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 21 és fél éves létemre még nincsen se érettségim se szakmám. Még általános iskolába középiskolába informatika szakra jelentkeztem, (szakmunkás iskolába kellet volna rájöttem) de most itt állok 12 évfolyamos végzettséggel de érettségi nélkül, mert nem sikerült még eddig sajnos az érettségit elvégeznem (és lehet hogy nem is fog sikerülni). Dolgozni szeretnék és az lenne a kérdés hogy mit lehetne ebben az esetben az önéletrajzba írni, mert manapság már szinte mindenhol kérnek önéletrajzot. Azt hogy 8 általánosom van meg 12 évfolyamon? Szerintem ez hülyeség. Légyszíves segítsetek hogy hogy lehet kimászni ebből a rossz helyzetből. Nem szeretném hogy a szüleimnek kelljen eltartani, szóval légyszíves segítsetek.

2016. febr. 5. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Érettségi vagy szakma nélkül kicsit nehéz lesz, legalább az egyikre hajts rá. Menni fog! Hajrá!
2016. febr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet-e ebben az esetben írni valamit az önéletrajzba? Abban segítsetek. Mert bárhová megyek valószínű fognak kérni.
2016. febr. 5. 23:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Az meg a másik hogy hogy szerezzek ennyi évesen szakmát? Mert ahhoz 3 éves szakmunkásba kéne járnom, és akkor csak kb 25 éves koromra végeznék a sulival és addig nem tudnék még dolgozni. Meg az is furcsa lenne hogy ennyi évesen megyek szakmunkásba mert nálam csak fiatalabb lenne mindenki. Esetleg 3 hónapos tanfolyammal?
2016. febr. 5. 23:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, de amúgy megpróbálnék suli mellett dolgozni.
2016. febr. 5. 23:46
 5/5 Blade Bone ***** válasza:
Szerintem annyira nem lógnál ki a szakmunkásból, annó mikor én jártam suliba mindenki húsz feletti volt, szóval inkább én lógtam ki pedig az én korom volt a normális. Mindig vannak idősebbek. Egyébként szerintem ezek a gyors szakmák is jók, de ha teheted inkább rendes suliba menj. Az önéletrajzba pedig szerintem annyit beleírhatsz, hogy pályakezdő vagy, és mivel jártál érettségire, az utólsó elvégzett évedről a bizi számít, szóval nem azt kell nézni, hogy nincs érettségid, hanem amennyi osztályt elvégeztél. Mert most pl ilyen munkaügyis tanfolyamoknál ez számít, ha megvan pl a tizedikes bizid, már komolyabb szakmákra is jelentkezhetsz.
2016. febr. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!